I přes dvoubrankovou ztrátu veze dorost z Dětmarovic důležité tři body za vysoké vítězství 2:7

V neděli 24. května odehrál dorost Baníku předposlední venkovní utkání aktuální sezóny, a to na hřišti v Dětmarovicích. Dorostenci zažili hrůzostrašný začátek utkání, kdy domácí už ve 13. minutě vedli o dvě branky. Dorost však ukázal svou sílu a ještě do poločasu utkání otočil ve svůj prospěch. Ve druhé půli už byl na hřišti pouze jeden tým a z mnoha šancí přibývaly další branky. Konečné skóre po zápase bylo 2:7 ve prospěch našich dorostenců. Čtyřikrát se v utkání prosadil Vít Hruška, po jedné brance přidali František Daniel Chobot, Radek Cyž a Petr Řuchovský. Dorost si tak připsal další tři body a nadále drží první místo se čtyřbodovým náskokem na druhý Petřvald u Karviné, který má však o zápas méně. První místo má tedy před posledními dvěma utkáními stále ve svých rukou. Další prověrka čeká tým dorostenců už za týden, kdy se v aktuální sezóně naposledy představí na půdě soupeře, konkrétně na hřišti B týmu FK Těrlicko 2022, a to v sobotu 30. května od 10:15 hodin.

SK Dětmarovice – FK Baník Albrechtice 2:7 (2:3)

Branky: 2. Torač Samuel, 13. Turko Roman z pok. kopu – 34., 36., 72. (PK) a 87. Hruška Vít, 43. Chobot Daniel František, 52. Cyž Radek, 55. Řuchovský Petr, ŽK: 32. Kavka David, 83. Mirga Roman, 90. Novák Vojtěch – 12. Lanča Jonáš, Rozhodčí: Daněk Šimon, Počet diváků: 67

Sestava Baníku: Lanča – Bigas, Vyskočil, Mrajca – Hawlasek Daniel, Drozdzik, Fülöp, Hruška, Řuchovský – Cyž Radek, Chobot. Na střídání byli připraveni: Šlampiak, Križan, Piskorz, Kübl Jan

Trenér Martin Míček: „Dnes jsme v Dětmarovicích zažili hrůzostrašný začátek utkání. Domácí skórovali už z první šance v úvodu. My jsme sice poté měli míč na kopačkách, ale naše hra byla statická a připomínala profesorský fotbálek. Domácí nás navíc brzy potrestali podruhé. Tohle kluci dlouho nezažili, ale snažili jsme se nepanikařit. Věděli jsme, že se musíme nějak chytit a že domácí s námi snad nemohou v takovém tempu vydržet. Po šťastném snížení jsme zvedli hlavy a začali přebírat otěže utkání. Ještě do poločasu se nám podařilo zápas otočit. Ve druhé půli už byl na hřišti pouze jeden tým a my přidávali z mnoha šancí další branky. Za vítězství jsme rádi, ale začátek utkání se nám nepovedl a musíme se nad tím zamyslet, aby se to neopakovalo. Na druhou stranu se ukázala naše síla, protože nás ani tohle nezlomilo.“

Další soutěžní utkání odehrají dorostenci Baníku v sobotu 30. května, kdy se popáté a zároveň naposledy v jarní části v mistrovském utkání představí na půdě soupeře, a to na hřišti B týmu FK Těrlicko 2022. Páté a zároveň poslední jarní venkovní utkání pro naše dorostence začíná v 10:15 hodin. Přijeďte naše dorostence v pátém a zároveň posledním jarním mistrovském venkovním utkání aktuální sezóny podpořit!