Dorostenci Baníku Albrechtice opět zvítězili. V neděli 10. května dorostenci Baníku zaslouženě porazili domácí tým FC Horní Bludovice výsledkem 1:5, když poločasové skóre bylo 1:2. O pět branek se podělila trojice hráčů – František Daniel Chobot, který se prosadil hned třikrát, a dvojice Daniel Hawlasek a Petr Řuchovský, kteří vstřelili po jednom gólu. Dorost si tak připsal další tři body a nadále drží první místo s jednobodovým náskokem na druhý Petřvald u Karviné. První místo má před posledními čtyřmi utkáními stále ve svých rukou. Další prověrka čeká tým dorostenců už za týden, tentokrát doma proti týmu TJ Havířov – Dolní Datyně, konkrétně v neděli 17. května od 13:30 hodin.
FC Horní Bludovice – FK Baník Albrechtice 1:5 (1:2)
Branky: 42. Foniok Matyáš – 6., 43. a 76. Chobot Daniel František, 72. Hawlasek Daniel, 82. Řuchovský Petr, ŽK: 57. Stanisz Filip (FC Horní Bludovice), Rozhodčí: Pisula David, Počet diváků: 60
Sestava Baníku: Lanča – Bigas, Vyskočil, Mrajca – Fülöp, Drozdzik, Brachaczek, Hruška, Piskorz – Cyž Radek, Chobot. Na střídání byli připraveni: Kübl Jan, Řuchovský, Culinka J., Skotnica J., Hawlasek, Šlampiak, Křižan
Trenér Martin Míček: „Dnes jsme do utkání vstoupili dobře, brzy se nám podařilo šťastnou trefou skórovat. A pak opět stejná písnička – dobývání soupeře, kdy jsme to často řešili přes zahuštěný střed, a to nám nešlo. Domácí srovnali, ale my rychle odpověděli a šli do poločasu s náskokem jedné branky. Druhá půle byla z naší strany už lepší. Po brance na 3:1 jsme už kontrolovali zápas a přidali ještě další dva góly. Povinné vítězství jsme splnili. Nyní nás čeká předposlední domácí utkání.“
Další soutěžní utkání odehrají dorostenci Baníku v neděli 17. května, kdy se potřetí v jarní části v mistrovském utkání představí na domácí půdě, a to doma proti týmu TJ Havířov – Dolní Datyně. Třetí jarní domácí utkání pro naše dorostence začíná ve 13:30 hodin. Přijďte naše dorostence ve třetím jarním mistrovském domácím utkání aktuální sezóny podpořit!