Ach, ty standardky! FC Vřesina – Baník Albrechtice 3:2

V neděli 10. května čekal Baník Albrechtice pátý venkovní jarní zápas v rámci 25. kola SATUM 5. ligy, kdy se představil na hřišti týmu FC Vřesina. Podzimní vzájemný duel v Albrechticích přinesl celkem osm branek a dopadl lépe pro Vřesinu, která vyhrála výsledkem 3:5. Nouze o góly nebyla ani v odvetném nedělním utkání, kdy padlo celkem pět branek, ale ke smůle Baníku se z vítězství radovala opět domácí Vřesina po výsledku 3:2. Čtyři branky padly hned v prvním poločase, kdy se nejdříve prosadil z přímého volného kopu v 10. minutě domácí Antonín Hruzík, který měl podíl i na druhé brance domácích, kdy jeho střelu opět z přímého volného kopu dorazil do sítě ve 29. minutě Vojtěch Zajíc. Baník dokázal hned za tři minuty po velmi pěkné akci snížit zásluhou Tomáše Kaducha, ovšem hned za pět minut nechala obrana Baníku domácího Vojtěcha Zajíce při ojedinělé akci úplně volného, a ten se štěstím dostal míč do sítě. Bylo to tak opět o dvě branky. První poločas tak skončil výsledkem 3:1 ve prospěch domácích.Zkraje druhého poločasu podržel svěřence trenéra Lukáše Hawlaska brankář Břetislav Gradek, který už pak do konce utkání nemusel nic velkého řešit, protože ve zbytku druhého poločasu hru ovládl Baník a byl jasně lepším a hlavně fotbalovějším týmem. Jen je škoda, že se ujala pouze trefa dvě minuty před koncem z pokutového kopu Davida Cilečka, a ne některá z předchozích příležitostí, kterých bylo dost. Baník tak i přes dobrý výkon, hlavně ve druhém poločase, nezískal v dalším jarním utkání ani bod a v tabulce se momentálně nachází na 9. místě se ziskem 32 bodů.

FC Vřesina – FK Baník Albrechtice 3:2 (3:1)

Branky: 29. a 37. Vojtěch Zajíc, 10. Antonín Hruzík – 32. Tomáš Kaduch, 88. David Cileček z pok. kopu, Rozhodčí: Radek Klepáček – Michael Viščor, Tomáš Malý, Počet diváků: 275

FC Vřesina: Simkanič – Bartonec, Hruzík Adam, Ponížil, Vojtek (83. Bártek) – Indra (62. Tobola), Hruzík Antonín, Kalafut (70. Hruzík T.), Sládeček – Novák (70. Lindovský), Zajíc (83. Brož). Trenér: Tomáš Kaventa

FK Baník Albrechtice: Gradek – Masopust (78. Skakuj), Jakub Kociolek, Mik (55. Bajzath), Streit (70. Sukhoivan) – Grzybek (55. Cyž Matěj), Cileček, Žyla M., Stebel, Tovaly – Kaduch. Trenér: Lukáš Hawlasek

Trenér Lukáš Hawlasek: „Odjíždíme z Vřesiny sice bez bodů, ale určitě se nemáme za co stydět. Bohužel jsme dvakrát v úvodu zápasu inkasovali ze standardních situací. Na dostřel jedné branky jsme se dostali po nádherné akci z levé strany, jenže za pět minut neuhlídáme hráče ve vápně a bylo to opět o dvě branky. Zkraje druhého poločasu nás podržel Břeťa, ale pak už jsme hru ovládli my a byli jsme jasně lepším a hlavně fotbalovějším týmem. Jen je škoda, že jsme neproměnili některou z našich příležitostí dřív. Body nemáme, to je prostě realita, ale věřím, že tenhle výkon nám může pomoct v následujících zápasech.“

Další soutěžní utkání, tedy šestadvacáté v aktuální sezóně, odehrají Baníkovci v rámci SATUM 5. ligy v neděli 17. května, kdy se představí na domácí půdě proti týmu TJ Sokol Kobeřice. Utkání na domácím hřišti aktuální sezóny v páté lize začíná v 17:00 hodin. Přijďte naše hráče podpořit v šestadvacátém mistrovském a pátém jarním domácím utkání v aktuální sezóně v páté lize!