Dorostenci Baníku v sobotu 26. července odehráli první přípravném utkání letní přípravy před novou soutěžní sezonou. V sobotním odpoledni porazili na domácí půdě tým z vyšší soutěže (Krajská soutěž skupiny B) FC Kopřivnice výsledkem 4:3, když poločasový stav byl 1:2 ve prospěch hostů. Za dorost Baníku se v utkání prosadil dvakrát Daniel Hawlasek a jednou dvojice Adam Zahatlan a Adam Mrajca. Dorost Baníku tak v prvním utkání letní přípravy porazil tým Kopřivnice v poměru 4:3.
FK Baník Albrechtice – FC Kopřivnice 4:3 (1:2)
Branky Baníku: Hawlasek Daniel 2, Zahatlan Adam, Mrajca Adam
Sestava Baníku: Lanča – Skotnica S., Hruška, Mrajca, Fülöp – Křižan, Cyž R., Šlampiak, Hawlasek – Chobot, Zahatlan. Střídali: Kočemba, Řuchovský, Kübl Jan, Skotnica J., Hanzel, Slavík, Zuczek
Trenér Martin Míček: „První utkání v přípravě na novou sezónu se nám docela povedlo. Soupeř kvalitní, hrající vyšší soutěž. Asi byli hosté častěji v úvodu na míči, ale podařilo se nám vstřelit první branku. Hosté do poločasu otočili skóre a musíme uznat, že asi zaslouženě. Druhé půle byla rovněž kvalitní z obou stran, skóre se často měnilo, ale neustále jsme drželi s hosty krok. V závěru se nám povedlo skóre otočit na naší stranu. Myslím,, že jsme měli asi více sil, poněvadž jsme pořád točili šestnáct hráčů. Hosté začli střídat svou kvalitní desítku hráčů až v druhé půli a tam se asi rozhodlo. Nicméně výsledek nic neřeší, pracujeme dál. Jsme stále na začátku přípravy. Dnes nám dobře zachytili i oba gólmani, jak Jony, tak i Dan.“
Další zápas v letní přípravě odehrají dorostenci Baníku ve středu 6. srpna odpoledne opět na domácí půdě, kdy se dorost Baníku střetne od 17 hodin s dalším účastníkem Krajské soutěže skupiny B, a to s týmem TJ Slovan Havířov.