Statistiky I. – Král střelců? Tomáš Izaiáš

Pár dnů dovolené využijeme k ohlédnutí za skončenou soutěžní sezónou, která se po konečné deváté příčce nehodnotí moc pozitivně. Je čas se podívat na střelce, brankáře a karetní hříšníky!

Albrechtičtí zakončili sezónu 2023/2024 na devátém místě se ziskem 34 bodů za deset výher, čtyři remízy a dvanáct porážek při skóre 47:41. Je třeba dodat, že podle umístění po podzimní části je tahle sezóna neprovedená.

Nejlepším střelcem se stal Tomáš Izaiáš – v sezóně zaznamenal osmnáct tref – dvanáctkrát se trefil doma a šestkrát na hřištích soupeřů. Druhým nejlepším střelcem s devíti trefami je David Cileček. Bronzovou příčku albrechtického týmu obsadila se třemi trefami dvojice Jan Porembski a Jan Kociolek. Dvakrát se prosadila trojice Ondřej Přeček, Marcin Žyla a Matěj Cyž.

Z brankářských statistik vyplývá, že dvojice brankářů Břetislav Gradek a Vojtěch Křístek celkem udržely dohromady devětkrát čisté konto. Baníkovci obdrželi celkem jednatřicet žlutých karet. V kolonce červených karet má Baník na kontě dvě, kdy obě obdrželi v jarní části, a to konkrétně přímou červenou Jakub Kociolek a po dvou žlutých kartách Vojtěch Masopust.

Střelci celkem (47 vstřelených branek)

18 – Izaiáš Tomáš, 9 – Cileček David, 3 – Porembski Jan, Kociolek Jan, 2 – Přeček Ondřej, Žyla Marcin, Cyž Matěj, 1 – Šimák Martin, Vagner Lukáš, Uher Daniel, Gruszkowski Jakub, Žyla Daniel, Kociolek Jakub, Mik Patrik, Cyž Radek.

Střelci doma (29 vstřelených branek)

12 – Izaiáš Tomáš, 4 – Cileček David, 3 – Porembski Jan, 2 – Žyla Marcin, 1 – Uher Daniel, Gruszkowski Jakub, Žyla Daniel, Kociolek Jakub, Kociolek Jan, Přeček Ondřej, Cyž Matěj, Cyž Radek.

Střelci venku (18 vstřelených branek)

6 – Izaiáš Tomáš, 5 – Cileček David, 2 – Kociolek Jan, 1 – Šimák Martin, Vagner Lukáš, Přeček Ondřej, Cyž Matěj, Mik Patrik.

Brankáři

Břetislav Gradek – 16 zápasů, 1384 minut, 4 čisté konto, 26 inkasovaných gólů
Vojtěch Křístek – 12 zápasů, 956 minut, 5 čisté konto, 15 inkasovaných gólů

Žluté karty (celkem 31)

4 – Zielonka Petr, Přeček Ondřej, 3 – Vagner Lukáš, Rusnok Jakub, Masopust Vojtěch, 2 – Mik Patrik, Porembski Jan, Cileček David, Žyla Marcin, 1 – Hruška Daniel, Kociolek Jakub, Izaiáš Tomáš, Cieslawski Martin, Uher Daniel, Šlampiak Petr.

Červené karty (celkem 2)

1 – Masopust Vojtěch, Kociolek Jakub.