Šéftrenér mládeže Baníku Lukáš Hawlasek hodnotí konec sezóny

Všem našim mládežnickým týmům skončila sezóna, a tak přišel čas na hodnocení hlavního šéfa u mládeže, a tím je šéftrenér mládežnických kategorii FK Baník Albrechtice Lukáš Hawlasek. Jak zhodnotil jednotlivé kategorie se dozvíte níže. Přineseme Vám i hodnocení všech kategorií samostatných trenérů.

„Za sebou máme další fotbalový rok a na řadu přichází hodnocení uplynulé sezóny. Náš klub v oblasti mládeže disponuje celkem šesti mládežnickými týmy. Školička, mladší přípravka, starší přípravka, mladší žáci, starší žáci a dorost. V této sezóně jsme zažili jak úspěchy tak také pády, ale o tom fotbal je.“

Školička:

Začnu u těch nejmenších, dětí ze školičky. Je moc fajn, že nám na tréninky chodilo i přes 20 dětí a o fotbal v Albrechticích byl i tento rok zájem což mě velice těší. Do starší kategorie (mladší přípravka) tak posíláme na další sezónu dostatek dětí. Děti sehrály spoustu turnajů, jak venku tak také v zimě v hale. I v této kategorii nám vykukuje dostatek šikovných fotbalistů a fotbalistek.

Trenéři školička: Lukáš Hawlasek, Vojtěch Legindi, Jakub Rychlík

.

Mladší přípravka:

V této kategorii působí děti ročníku narození 2015 – 2016. I v této kategorii máme početné zastoupení. V kádru této kategorie máme také přes 20 dětí což je krásný počet. Mladší přípravka nastupovala jak v okresní soutěži, startovala také na turnajích a také v této kategorii jsme pořádali přátelské triangly na našem hřišti. Proto se dostalo na všechny děti a všichni měli zápasové vytížení. V okresní soutěži se naši kluci kvalifikovali do jarní „lepší“ skupiny, kde se také neztratili.

Trenéři mladší přípravka: Radim Smiga a Roman Szász

.

Starší přípravka:

Asi se budu opakovat, ale i zde máme spoustu dětí a musím říct, že velice šikovných. Kluci ze starší přípravky startovali také v okresní soutěži, kde nejenže postoupili do jarní finálové skupiny, ale dokonce i v téhle skupině skončili na medailovém umístění. Mě osobně v této kategorii těší, že zde vyrůstají opravdu šikovní, individuálně zdatní kluci, kteří budou velkým příslibem i v kategorii mladších žáků.

Trenéři starší přípravka: Michal Ličák a Radek Uryga

.

Mladší žáci:

V této kategorii jsme zažili historický postup do krajského přeboru. Musíme přiznat, že zde jsme před sezónou měli obavy jak tuto vysokou soutěž kluci zvládnou. Ukázalo se, že obavy byly zbytečné a kluci nás všechny příjemně překvapili. Až na zápasy s úplným čelem soutěže jsme se vůbec neztratili a kluci si v tak vysoké soutěži jakým krajský přebor bezesporu je vybojovali krásné 8. místo se ziskem 30 bodů. Ještě větší váhu na těchto výsledcích má fakt, že hodně kluků hrálo i za starší žáky a mnohdy toho měli po dvojzápase plné kecky. Za to bych chtěl klukům a rodičům moc poděkovat. Protože nás i v kategorii starších žáků podrželi a my mohli soutěž dohrát. 

Trenéři mladší žáci: Adam Valošek a Daniel Valošek

.

Starší žáci:

Tady to hodnocení bohužel příjemné nebude. Jak mladší,tak starší žáci startovali společně v krajském přeboru. V téhle soutěži to bylo pro naše starší žáky velice těžké, zvlášť po tom co nám v polovině soutěže odešlo dost kluků a my už potom dohrávali s pár klukama, kteří to měli hodně složité. Nakonec jsme se umístili na posledním sestupovém místě a příští rok začneme v krajské soutěži což je také velice kvalitní soutěž. Pro všechny to byl v této kategorii těžký rok, ale i to k fotbalu patří. Věřím že příští sezónu to bude daleko lepší. Chtěl bych poděkovat trenérům Davidu Pálovi a Mirkovi Culinkovi, protože se špatnými výsledky přicházela i upadající tréninková morálka některých kluků a bylo to jak pro ty zbylé poctivce z kádru,tak trenéry velice těžké. Sezóna je však za námi a my od té příští začínáme znova.

Trenéři starší žáci: Miroslav Culinka a David Pál

.

Dorost:

Dorostenecký tým nám dělal v této sezóně velkou radost, a to hned z několika důvodů. Kluci odehráli skvělou sezónu a nakonec jsme zde obsadili krásné 2. místo za Slovanem Havířov, který tak postoupil do krajské soutěže, tímto bych jim chtěl pogratulovat. Ale zpět k našim. Dalším velkým milníkem bylo také to, že spousta našich kluků, i když v dost mladém věku už nastoupilo za náš A-tým. Někteří jako Maty Cyž (2005) a Petr Šlampiak (2007) se v něm objevovali stabilněji, z čehož mám velkou radost. V posledním kole se dokonce poprvé v mužské kategorii prosadil střelecký Radek Cyž, který je dokonce ročník 2008. Když to všechno sečteme a potrhneme, tak to byla velice úspěšná dorostenecká sezóna.

Trenéři dorostu: Martin Míček a Marek Chmiel

.

„Chtěl bych všem našim mládežníkům, trenérům a rodičům poděkovat za skvělou reprezentaci klubu. Všem bych chtěl popřát ať si užijete dovolenou, děti celé letní prázdniny a těšíme se, že se sejdeme zpět na hřišti na konci léta a někteří v září. A také bych rád připomenul, že nás v období 15.7. – 17.7. uskuteční tradiční Albrechtický fotbalový kemp, kterého se účastní 45 malých fotbalistů.“

„Na úplný závěr bych chtěl poděkovat vedení klubu za vytvoření výborných podmínek pro naše mládežnická družstva, správcům za skvěle připravené trávníky a areál. Velký dík patří Obci Albrechtice, která finančně podporuje naše mládežníky již několik let a také menším sponzorům, kteří jsou pro naše fungování neméně důležití.“