Popáté na jaře doma, budou konečně body? Baník Albrechtice – TJ Petřvald (ne,17)

Baník momentálně zažívá nepovedené období. Posledních pět soutěžních utkání značí pět porážek z toho dvě porážky na domácí půdě. Taková je momentálně bilance z posledních odehraných utkání svěřenců trenéra Milana Procházky. V minulém kole Baník vedl 1:3 na hřišti Smilovic, ale i dvoubrankové vedení prohospodařil a prohrál 4:3. Baník už musí a zaručeně chce nepříznivou sérii proher přerušit v dalším utkání, kdy se Baník představí na domácí půdě proti mužstvu TJ Petřvald. Tým „HEPA“, jak se nedělnímu soupeři říká, nezažívá, tak stejně jako Baník, vůbec povedené období, kdy dokonce drží momentálně nepříznivou bilanci porážek o jednu více než Baník, a i co se týče postavení v tabulce, kde se Petřvald nachází před nedělním soubojem na předposlední třinácté příčce, potřebuje každý bod, jako sůl v boji o záchranu. Baník v soutěžní tabulce okupuje osmou příčku. Baníkovce však, i díky nepříznivé sérii, opět nečeká v neděli vůbec lehké utkání, což potvrzuje i to, že nováček, soupeř z Petřvaldu u Karviné bojuje o záchranu. Utkání třiadvacátého kola má výkop v neděli 26. května od 17:00 hodin.

Baník: v posledních pěti soutěžních utkání pět porážek

První zápas v jarní části si Baníkovci odbyli na hřišti v Jablunkově, kde podali velmi špatný výkon a prohrál výsledkem 1:0. Ve druhém jarním utkání a v prvním utkání na domácí půdě v jarní části však své zaváhání napravili a v okresním derby s Horní Suchou díky brance v poslední minutě zvítězili výsledkem 3:2. Třetí utkání odehrané v jarní části se Baníku vůbec nepovedlo. V Kozlovicích Baník vedl po prvním poločase 0:2, ale druhý poločas se Baníku vůbec nepovedl a z hřiště z Kozlovic si neodvezl ani bod a prohrál výsledkem 3:2. V dalším odehraném utkání Baník zbytečnou prohru v Kozlovicích na domácí půdě s týmem SK Tichá napravil, když zvítězil výsledkem 1:0. Další utkání, které Baníkovci odehráli na hřišti soupeře se opět nepovedlo. Baník na hřišti Petrovické lokomotivy, bojující o záchranu ač měl více ze hry a měl i o hodně více šancí, tak z utkání odešel poražen výsledkem 3:1, kdy domácí z minima vytěžili maximum. Další utkání odehrál Baník doma proti Dobraticím, kdy měl v úvodu utkání několik velkých šancí, ale ty bohužel neproměnil, a tak ve třicáté minutě obdržel za hru rukou červenou kartu domácí Kuba Kociolek, a tato situace ovlivnila průběh celého utkání, kdy Baník prohrál i přesto, že měl i v oslabení šance výsledkem 1:3. Následně odehrál Baník další střetnutí na hřišti Raškovic, odkud odjel z porážkou 3:1. Další utkání absolvoval Baník ve středu 8. května v rámci finále okresního poháru OFS Karviná na Městském stadioně v Karviné Ráji. Baníkovci se v tento čas potýkali s velkou marodkou a do finálového utkání šli značně oslabení, hlavně vinou zranění, když trenér Milan Procházka postrádal k tomuto utkání více než šest hráčů základní sestavy, a tak dostali od začátků utkání v základní sestavě příležitosti dva dorostenci Petr Šlampiak (premiérový start), Matěj Cyž a v průběhu utkání dostal příležitost další dorostenec Václav Miczka (premiérový start). Finálová odveta za minulý rok Baníku nevyšla a Horní Suché ve finále díky dvěma gólům ve druhém poločase zvítězila výsledkem 0:2. Baník podal sympatický výkon i v hodně oslabené sestavě a byl vyrovnaným soupeřem, vytvořil si i nějaké šance, ale bohužel je nevyužil. Za to Horní Suchá ano, na začátku druhého poločasu po individuální chybě a v závěru utkání již do otevřené obrany pojistila své vítězství okresního poháru OFS Karviná. Po pohárové porážce ve finále okresního poháru přišel na řadu další zápas v 1.A třídě, ve kterém Baník doma přivítal tým Bystřice. Baník šel kvůli marodky do toho souboje opět značně oslaben a toto utkání na domácí půdě, tak nezvládl a prohrál výsledkem 1:4. Po domácí porážce zajížděl k poslednímu dosavadnímu utkání Baník na půdu Smilovic, kde již mohl nastoupit s některými marody. Baník měl toto utkání velmi dobře rozehrané, když vedl 1:3, ale nakonec toto vedení prohospodařil a prohrál výsledkem 4:3. Baník se tak na jaře na hřišti soupeřů trápí. Nebodoval ani v pátém venkovním utkání v jarní část, zažívá tak velmi nepovedené období.

Baník tak po dvaadvaceti odehraných utkáních 1. A třídy skupiny B je na 8. pozici se ziskem třiceti bodů a skóre 34:34. Bilance Baníkovců je z dvaadvaceti utkání – devět výher, tři remízy a deset porážek. Nejlepším střelcem Baníku je se čtrnácti trefami Tomáš Izaiáš.

Petřvald: na jaře bilance jedno vítězství, jedna remíza a osm porážek

Tým Petřvaldu se v tabulce po podzimní části držel na jedenácté příčce se ziskem dvanácti bodů. Proto také šel tým Petřvaldu do zimní přípravy s novým trenérem Miroslavem Macháčkem, který nahradil Radomíra Diana. Cíl pro jarní část byl pro nováčka z Petřvaldu tedy jasný, a to co nejrychleji se zachránit, ale to se momentálně v jarní části Hepu moc nedaří. Momentálně prožívají Petřvaldští nepodařené období, jako Baníkovci, a to dokonce o jednu prohru více. To tedy znamená, že Petřvald prohrál šest utkání v řadě. Do jarní části vstoupil Petřvald porážkou v Horní Suché výsledkem 6:1. Druhé utkání na jaře uhrál na domácí půdě remízu výsledkem 4:4 s týmem Kozlovic. Následně Petřvald prohrál nejtěsnějším rozdílem 1:0 na hřišti Tiché. Ve čtvrtém utkání v jarní části poprvé si Petřvald připsal tři body za domácí vítězství 4:2 nad Petrovickou lokomotivou a byl to také poslední prozatímní bodový zisk pro Petřvald na jaře. Jelikož v následujících šesti utkání Petřvald nezískal ani bod. Nejprve prohrál v Dobraticích výsledkem 4:2, nestačil doma na Raškovice výsledkem 1:3, prohrál v Bystřici výsledkem 3:2. Následně v důležitém utkání v předehrávce 24. kola nestačil Petřvald doma na tým Lučiny výsledkem 0:3. Poté prohrál Petřvald i v domácím utkání s týmem Smilovic výsledkem 2:3 a v posledním dosavadním odehraném utkání Hepo prohrálo na půdě jasného lídra tabulky a již postupujícího Starého Města u Frýdku – Místku výsledkem 6:0. Tým Petřvaldu tak zažívá také velmi nepovedené období a již šest zápasů za sebou prohrál a potřebuje v každém utkání body jako sůl.

Petřvald po dvaadvaceti odehraných kolech 1. A třídy skupiny B se nachází předposlední 13. pozici se ziskem šestnácti bodů a skóre 35:73. Bilance Petřvaldu je z dvaadvaceti utkání – čtyři vítězství, čtyři remízy a patnáct porážek. Nejlepším střelcem Petřvaldu je s dvanácti trefami Tomáš Budina.

Vzájemná bilance: půjde o druhé soutěžní utkání

Oba týmy se doposud utkaly v mistrovských utkáních jen jednou, a to v podzimní části, kdy se v Petřvaldu u Karviné zrodila výhra výsledkem 1:4 ve prospěch albrechtického Baníku. Jinak se oba mužstva potkávala většinou v přípravných zápasech v rámci letní respektivně zimní přípravy. V neděli věříme, že Baník prolomí momentálně nepovedené období a připíše si doma tři body a vítězství nad svým soupeřem, a vylepší vzájemnou bilanci.

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

TJ Petřvald u Karviné – FK Baník Albrechtice 1:4 (10. kolo I.A třídy sk. B, sobota 7.10.2023)
Branky: 6. Marek Filip – 49. a 89. Izaiáš Tomáš, 21. Přeček Ondřej, 30. Cileček David
TJ Petřvald u Karviné: Janča – Knor, Marek, Bílý, Krpec – Barčák (82. Goldbricht), Sztymon, Budina (46. Stavař), Uher – Sobek M. (89. Schack), Kostka (69. Zajíček)
FK Baník Albrechtice: Křístek (11. Gradek) – Žyla D., Kociolek Jakub, Uher, Přeček – Hruška (85. Porembski), Žyla M., Šimák (82. Vagner), Rusnok – Cileček, Izaiáš

Poslední zápasy obou soupeřů:

SC Smilovice – FK Baník Albrechtice 4:3 (22. kolo I.A třídy sk. B, 19.5.2024)
Branky: 39. Voznica Tomáš, 65. Žebrok Jan, 72. Máj Oldřich, 89. Klimek Pavel – 44. Cileček David, 57. Cyž Matěj, 63. Izaiáš Tomáš
FK Baník Albrechtice: Křístek – Masopust (90. Šlampiak), Zielonka, Uher, Přeček – Cyž M., Kociolek Jakub, Žyla M., Mik – Cileček, Izaiáš

První SC Staré Město – TJ Petřvald u Karviné 6:0 (22. kolo I.A třídy sk. B, 18.5.2024)
Branky: 21. a 23. Pavela Libor, 34. a 87. Baran Tomáš, 43. Fojtík Adam, 61. Forch David
TJ Petřvald u Karviné: Janča – Cudrák, Marek, Knor, Barčák – Durczok (39. Zajíček), Bílý, Budina, Uher – Podhorný, Stavař (65. Schack)

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 23/24: HEPO PETŘVALD – BANÍK 1:4

Mistrovské utkání 23. kola 1. A třídy skupiny B začíná na albrechtickém stadionu v neděli 26. května v 17:00 hodin. Neváhejte a přijďte podpořit Baník v dalším domácím důležitém utkání o mistrovské body, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto dalším těžkém utkání vaši podporu! Na zápas byla nominována trojice sudích Tomáš Boráň – Radim Petroš – Michael Vojkovský. Jak toto další mistrovské utkání dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.