Znovu po roce pohárové finále Albrechtice proti Horní Suché v Ráji

Sváteční středa 8. května bude v Karviné patřit fotbalu – konkrétně finálovému zápasu Poháru OFS Karviná. Na Městském stadionu v Karviné-Ráji proti sobě vyběhnou stejně jako před rokem sousedé – Baník Albrechtice versus Horní Suchá.

Vzpomínáte na minulý rok? Plná hlavní tribuna, skvělá atmosféra, nervy až do samotného konce a rozuzlení až v penaltovém rozstřelu. Podobný scénář se klidně může opakovat i druhou květnovou středu. Derby totiž nemá favorita! A v pohárovém finále to platí dvojnásobně.

Albrechtice budou chtít soupeři oplatit loňskou porážku. Do finále se dostaly přes Gascontrol Havířov a Dětmarovice. Jsme moc rádi, že se nám znovu po roce podařilo dostat do finále a zahrajeme si na ligovém stadionu v Karviné. Snad se nám podaří oplatit Horní Suché porážku z minulého roku, ale bude to těžké. Ostatně s tímto týmem je to tak vždycky – jde o derby a to nemá favorita. Tímto bych chtěl pozvat všechny fanoušky, ať přijdou v hojném počtu nás podpořit, držet nám palce a užít si atmosféru,“ zve na utkání ikona klubu, gólman Břetislav Gradek.

Obhájce prvenství, který cestou do finále zdolal Slovan Záblatí a Slavii Orlovou, si brousí zuby na další triumf. „Myslím, že můžu říct za sebe a celou kabinu, že se na utkání velmi těšíme. Hrajeme finále proti rivalovi z Albrechtic – takové sousedské derby. Očekávám nasazení obou týmů, vyrovnaný souboj dost podobný loňskému finále. Pro mě osobně to byl jeden z největších fotbalových zážitků, který jsem měl možnost zažít. Hrálo se na krásném karvinském stadionu, kde bylo vše nachystáno jako na ligový zápas. Při rozcvičce četli sestavy, kde byla dokonce ukázána naše jména na velkoplošné obrazovce. Poté nástup na hřiště, kde nás doprovodili budoucí naděje obou klubů. O výbornou atmosféru se postarali fanoušci, takže bylo o motivaci postaráno. Cítím zodpovědnost, protože v Suché hraju odjakživa. Mám k týmu vybudovány dlouholetý vztah, takže každý úspěch i neúspěch vnímám emotivně,“ prohlásil kapitán Horní Suché Jakub Pietrasz.

Finálový zápas Poháru OFS Karviná FK Baník Albrechtice – SK Horní Suchá začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji ve středu 8. května v 16:30 hodin. Jednotné vstupné činí 50 Kč, otevřena bude hlavní tribuna. Bufet a Fanshop MFK Karviná bude v provozu. Stadion a pokladny se otevřou v 15:45 hodin.