Příprava dorostenců: Se sedmnáctkou MFK Havířov porážka

Dorostenci v neděli 25. února sehráli čtvrté přípravné utkání v rámci zimní přípravy, a to na umělé trávě ve sportovním areálu MFK Havířov, kde jim byl za soupeře domácí tým MFK Havířov U17, který nastupuje o dvě soutěže výše v Moravskoslezské dorostenecké divizi skupiny E, kde se nachází na čtrnáctém místě. Dorost Baníku v tomto utkání prohrál výsledkem 3:1, když poločasové skóre bylo nerozhodné 1:1.

MFK Havířov U17 – FK Baník Albrechtice 3:1 (1:1)

Branka Baníku: Knybel Jakub

Sestava Baníku: Dang (46. Mikšan) – Miczka, Himlar, Cyž R., Hegedüs – Míček, Hawlasek, Drozdzik, Fülöp – Chobot, Gruszkowski. Střídali: Knybel, Hruška, Mrowiec, Cyž M.

Komentář trenéra Martina Míčka: „V neděli jsme se utkali s divizním dorostem U17 MFK Havířov. Utkání bylo v první půli vyrovnané, soupeř se dostal po chybě gólmana do vedení, ale dokázali jsme srovnat do poločasu. Druhá půle byla šílená. Tlačili jsme soupeře snad 40 minut. Přesto nás po dvou hrubkách soupeř potrestal. Měli jsme územní převahu, mnoho gólových situací, ale řešení se mi nechce ani komentovat. Hrálo se 80 procent na půli soupeře, ale nedokážeme to proměnit ve svůj úspěch. Tohle mě strašně mrzí, řešení finální přihrávky, koncovka. Pořád je to příprava, kluci sami dobře ví, na čem je třeba zapracovat. Nyní nás čeká kondiční soustředění a poté se zaměříme na herní situace.“

Další utkání v rámci zimní přípravy sehrají dorostenci Baníku až v sobotu 9. března, kdy se od 10:00 hodin představí na domácí umělé trávě v našem krásném areálu, kde jim za soupeře bude tým TJ Václavovice (Krajská soutěž dorost sk. B). Tento týdne od středy 28. února do neděle 3. března čeká dorostence kondiční soustředění v Horní Bečvě v ubytovacím středisku Retaso.