Starší žáci se připravují na těžké jarní odvetné boje

Mužstvo starších žáků se pilně připravuje v zimní přípravě na jarní těžké odvetné boje v Krajském přeboru. Svěřenci trenérského dua Miroslav Culinka a David Pál se po podzimní části umístili na předposledním třináctém místě. Tuto pozici se budou snažit starší žáci vylepšit i díky kvalitní zimní přípravě. Starší žáci poctivě plní tréninky a s účastí na trénincích v zimní přípravě svých svěřenců jsou trenéři spokojení.

Starší žáci, jak již bylo zmíněno se začali připravovat v druhém lednovém týdnů a příprava probíhá stejně skoro jako každý rok, což potvrdil i svými slovy jedné z trenérů naší nejstarší žákovské kategorie. „Zimní příprava probíhá stejně, jako každý rok. Začali jsme hned ve druhém týdnu v lednu. Na tréninky se scházíme v počtu okolo čtrnácti hráčů, což je z osmnácti členného kádru poměrně dobrá účast. Venkovní tréninky doplňujeme jednou za 14 dnů posilovnou a občas také hrou v hale,“ řekl, jak probíhá zimní příprava starších žáků trenér Miroslav Culinka.

Starší žáci již odehráli i několik přípravných zápasů, které se výsledkově nedaří, ale herně to není úplně špatně, což dodal svými slovy trenér Culinka. „Máme za sebou pár přátelských utkání, které ač výsledkově nevypadají, herně to není úplně špatné. Ale bohužel děláme stále stejné chyby. Ty situace už by kluci opravdu měli řešit jinak. Samozřejmě jim nezakazujeme kličky, ale je prostor, kde by se tomu měli občas vyhnout. Nejsme tady ale od kritiky, s týmem žijeme a kluci mají stále naši podporu.“

Naposledy se utkali starší žáci v přípravných zápasech ve dvojzápase se Stonavou. V prvním zápase se zrodila remíza a ve druhém starší žáci v hodně osekané sestavě doplněné o mladší žáky prohráli. „Se Stonavou jsem sehráli dvojzápas, kdy v prvním utkání jsme hráli 1:1 a v neděli v osekané sestavě a doplněné o mladší žáky, jsme prohráli 1:6. Herně jak už jsme zmínili, to nebylo vůbec špatné. Dostali jsme se do šancí, bohužel v obraně se potopíme sami. Snažíme se o konstruktivní rozehru místo nákopu, ale tam musí být bezpodmínečný pohyb všech hráčů. Na druhou stranu, je to posun, kluci se snaží,“ zhodnotil dvě poslední odehraná utkání svých hráčů v zimní přípravě kouč Miroslav Culinka.

Po dvou zápasech se Stonavou čeká nejstarší mládežnickou kategorii Baníku utkání s Orlovou a poté následuje finále zimní ligy OFS Karviná. „V pátek nás čeká zápas se Slavií Orlová a hned v sobotu finále OFS. Dále máme ještě také program, ale už se pomalu blížíme do jarní části,“ řekl závěrem, co ještě čeká starší žáky trenér Miroslav Culinka.