Víkendové výsledky našich mládežnických týmů

Je za námi další víkend a přinášíme opět tradiční přehled výsledků našich mládežnických týmů. Více uvnitř článků.

FK Baník Albrechtice (Dorost) – TJ Havířov-Dolní Datyně 1:1 (1:0)

V neděli 3. září sehrál tým dorostenců první mistrovské utkání v nové sezóně na domácí půdě, kdy přivítal mužstvo TJ Havířov – Dolní Datyně. A z prvního domácího utkání v nové sezóně bere zbytečně jen jeden bod za remízu 1:1.

Branky Baníku: Luňák Samuel

Sestava Baníku: Kantor Robin – Miczka Václav, Himlar Ondřej, Cyž Radek, Hegedüs Matěj – Hawlasek Daniel, Drozdzik Marek, Cyž Matěj, Šlampiak Petr – Luňák Samuel, Míček Filip. Střídali: Kübl Jan, Skotnica Samuel, Hruška Vít, Chobot Daniel František. Trenéři: Míček Martin a Chmiel Marek

Hodnocení trenérů: „Utkání se hodnotí těžko. Věděli jsme s jakou hrou soupeř přijede. Přesto první poločas se jakžtakž povedl a vedli jsme 1:0 po gólu ze standartní situace. Bohužel druhá branka nepřišla. Druhý poločas byl pro nás zklamáním. Málo pohybu, chyběla chytrost a zakončení. Soupeř nám vlastně vnutil svou hru, plnou soubojů a žádné gólové situace jsme neviděli. Nedostali jsme hosty snad do žádné šance, ale přesto po zmatku ve středu hřiště se dostal hostující hráč za naší obranu a po kontaktu byla písknuta penalta. Po srovnání kluci šli hodně dolů, nedokázali jsme probít bránící hosty a nepřipravili jsme si žádnou gólovku. Dnes ztráta bodů a při vší úctě k soupeři zbytečná. Nedokážeme si poradit s obraným blokem.“

.

FK Bospor Bohumín – FK Baník Albrechtice (Starší žáci) 6:3 (4:0)

Ve středu 30. srpna sehráli starší a mladší žáci další mistrovské utkání, a to v nové sezóně v Krajském přeboru, kdy se představili naši žáci na hřišti ve vloženém druhém kole mužstva FK Bospor Bohumín. Oba naše týmy nebodovali. Starší žáci výsledkem 6:3 a mladší žáci výsledkem 4:1.

Branky Baníku: Roudenský Samuel, Jokiel Jakub, Šplíchal Patrik z pok. kopu

Sestava Baníku: Kočemba Daniel – Reli Jakub, Mattausch Vojtěch, Jokiel Jakub, Pawlas Tobiáš, Mrajca Adam, Roudenský Samuel, Křižan Matěj, Melecký Václav, Zahatlan Adam, Culinka Jakub. Střídali: Řuchovský Petr, Šplíchal Patrik, Brachaczek Tomáš, Kempný Filip, Burdek Jan, Lanča Jonáš. Trenéři: Šplichal Pavel a Roudenský Roman

Hodnocení trenérů: „Úplně jsme propadli v prvním poločase 4:0. I přes mnoho střel na domácího gólmana jsme se ne a ne prosadit, vše pochytal. O poločasové pauze jsme probrali co a jak a se změněnou sestavou jsme hru srovnali a konečně dali i tři góly. Soupeř ovšem dva a musíme říct, že po zásluze vyhrál. Pochvalu na rozbláceném hřišti zaslouží Jakub Reli, Jakub Culinka a Adam Mrajca. Prohru hážeme za hlavu a soustředíme se na další zápas, který hrajeme už v sobotu na domácím hřišti.“

.

FK Bospor Bohumín – FK Baník Albrechtice (Mladší žáci) 4:1 (1:1)

Branky Baníku: Valošek Oliver

Sestava Baníku: Stachura Lukáš – Šebestík Benjamin, Valošek Tobiáš, Hermannová Klára, Kania David, Culinka Ondřej, Olszar Ondřej, Valošek Oliver, Martínek Vojtěch, Sladký Marek. Trenéři: Valošek Adam a Valošek Dan

Hodnocení trenérů: „V prvním poločase se nám dařilo se soupeřem držet krok. Soupeř měl sice více šancí, ale skvělé výkony brankáře Lukyho Stachury nás držely nad vodou. Po našem vyrovnání na 1:1 skončil poločas remízou. Ve druhém poločase se už nám bohužel nadějný výsledek udržet nepodařilo. Soupeř své šance proměnil a zaslouženě zvítězil. Naše šance bohužel zůstaly nevyužité.“

FK Baník Albrechtice (Starší žáci) – FK Staříč 2:5 (2:3)

V sobotu 2. září sehráli starší a mladší žáci další mistrovské utkání, a to v nové sezóně v Krajském přeboru, kdy se představili naši žáci na domácím hřišti proti mužstvu FK Staříč. Bodovali jen mladší žáci. Starší žáci prohráli výsledkem 2:5 a mladší žáci vyhráli vysokým výsledkem 15:2.

Branky Baníku: Roudenský Samuel, Šplíchal Patrik z pok. kopu

Sestava Baníku: Kočemba Daniel – Reli Jakub, Mattausch Vojtěch, Jokiel Jakub, Mrajca Adam, Šplíchal Patrik, Pawlas Tobiáš, Roudenský Samuel, Křižan Matěj, Melecký Václav, Culinka Jakub. Střídali: Řuchovský Petr, Burdek Jan, Bigas Filip, Zahatlan Adam, Lanča Jonáš. Trenéři: Šplichal Pavel a Roudenský Roman

Hodnocení trenérů: „V prvních patnácti minutách jsme jasně dominovali pak přišla špatná přihrávka dozadu a gólman už jen fauloval a prohrávali jsme z penalty 0:1. Druhý gól padl po propadnutí mokrého míče mezi rukama gólmana. A třetí po chybě stopera 0:3. Naši kluci zmobilizovali síly a dva góly za dvě minuty „druhý z pokutového kopu“ znamenal šanci na zvrat utkání. Ve druhém poločase jsme se přizpůsobily hře soupeře a už nic nevymysleli, zato soupeř přidal dva góly a výsledek byl hotov. Na tréninku budeme muset přijít s něčím jiným a opravdu zabrat, abychom se opět chytli za zabrali. Za svůj výkon zaslouží vyzdvihnout Jakub Reli.“

.

FK Baník Albrechtice (Mladší žáci) – FK Staříč 15:2 (5:1)

Branky Baníku: Olszar Ondřej 4, Valošek Tobiáš 4, Sladký Marek 4, Culinka Ondřej 2, Kübl Jakub

Sestava Baníku: Stachura Lukáš – Olszar Ondřej, Šebestík Benjamin, Sladký Marek, Culinka Ondřej, Kania David, Valošek Tobiáš, Martínek Vojtěch, Hermannová Klára, Kübl Jakub. Trenéři: Valošek Adam a Valošek Dan

.

FK Baník Albrechtice „B“ (Starší žáci) – TJ Baník Rychvald 7:1 (4:1)

V neděli 3. září sehrál B tým starších žáků první mistrovské utkání v nové sezóně, kdy doma přivítal tým Baníku Rychvald. Se svým soupeřem si mladí Baníkovci poradili a zvítězili zaslouženým výsledkem 7:1.

Branky Baníku: Řuchovský Petr 2, Olszar Ondřej, Culinka Ondřej, Piskorz Filip, Melecký Václav, vlastní

Sestava Baníku: Lanča Jonáš – Culinka Ondřej, Kempný Filip, Olszar Ondřej, Piskorz Filip, Melecký Václav, Skotnica Jan, Sladký Marek, Zuczek Petr, Šebestík Benjamin, Řuchovský Petr, Mrózek Jakub. Trenéři: Culinka Miroslav

Hodnocení trenérů: „První utkání béčka starších žáků vyšlo na výbornou. Naši hráči převyšovali soupeře z Rychvaldu především individuálně. S míčem na kopačce jsem strávili ohromnou spoustu času, soupeř spíše bránil a občas se dostal k nějakému brejku. Před zápasem jsem se naladili na velmi pozitivní vlnu a myslím, že se to klukům povedlo přenést na hřiště. Chválím všechny, ale když bych měl někoho vypíchnout, tak by to byl Vašek Melecký, který svým důrazem a rychlostí z pozice záložníka motal hlavy soupeřů. Bylo hezké vidět, jak mu ostatní kluci přejí a tleskají mu z hřiště i lavičky. K premiérovým trefám za starší žáky bychom rádi poblahopřáli mladším žákům Ondřejům Olsazrovi a Culinkovi.“

.

FK Baník Albrechtice (Mladší přípravka) – MFK Havířov modří 4:42

První soutěžní utkání v nové sezóně sehrálo na domácí půdě mužstvo mladší přípravky, kde za soupeře naším mladým hráčům bylo mužstvo MFK Havířov – modří.

Hodnocení trenérů: „Odehráli jsme první zápas nové sezóny. S kvalitním soupeřem jsme po celou dobu tahali za kratší konec. I přes spousty inkasovaných branek se kluci pořád snažili hrát aktivní fotbal a hru si užívat. Přes týden zamakáme a připravíme na další utkání.“

FOTOGALERIE z utkání dorostenců proti Dolní Datyní (1:1) ze dne 3. září 2023. Foto: Ondřej Kruťa - Děkujeme