Poprvé v nové sezóně doma, v neděli přijedou Kozlovice

Další těžký zápas čeká v neděli odpoledne Albrechtické fotbalisty. Po úvodním utkání v Horní Suché se albrechtický Baník představí poprvé v nové sezóně na domácí půdě. V rámci 3. kola 1.A třídy skupiny B dorazí do Albrechtic, dá se říci, že „nováček“ soutěže 1.A třídy, který byl přeřazen místo Libhoště do skupiny B – FC Kozlovice. Baníkovci první utkání nové sezóny zvládli, když si přivezli tři body z Horní Suché. Kozlovice na úvod doma porazily nováčka z Petřvaldu u Karviné. Baníkovce určitě nečeká v neděli lehký zápas. Utkání třetího kola se odehraje v Albrechticích v neděli 20. srpna od 16:30 hodin.

Baník: důležité tři body na úvod z Horní Suché

První zápas v nové sezoně si Baníkovci odbyli na hřišti v derby v Horní Suché. Baník čekal v Horní Suché na stadionu velmi těžký souboj. Baník do úvodního utkání vstoupil špatně a od 17. minuty prohrával 1:0, ovšem díky přesné trefě Tomáše Izaiáše ve 32. minutě do poločasu dokázal vyrovnat. Druhý poločas začal pro Baník nejlépe jak mohl, ve 47. minutě se podruhé v utkání prosadil Tomáš Izaiáš a poslal svůj tým do vedení. V 58. minutě navýšil vedení Baníku v utkání David Cileček a Baník si zaslouženě došel v úvodním utkání nové sezóny pro vítězství a připsal si první důležité tři body.

Baník tak po jednom odehraném kole v nové sezoně 1. A třídy skupiny B je na 3. pozici se ziskem tři bodů a skóre 3:1. Bilance Baníku je z jednoho utkání – jedno vítězství. Nejlepším střelcem Baníku je s dvěma trefami Tomáš Izaiáš.

Kozlovice: domácí premiéra proti nováčkovi vítězná

Nedělní soupeř FC Kozlovice, se dá říci, že v 1.A třídě skupiny B je „nováček“ soutěže, jelikož Kozlovice byli přeřazeny ze skupiny A 1.A třídy místo Libhoště. Na úvod nové sezóny Kozlovice se představily doma s nováčkem z Petřvaldu u Karviné. Doma bývá tým Kozlovic velmi silným protivníkem, a to se taky potvrdilo. Úvodní utkání nové sezóny a domácí premiéra se Kozlovicím totiž povedla, když tým z Petřvaldu u Karviné porazily výsledkem 3:2. Kozlovice se dostaly do vedení již ve 4. minutě, kdy střelcem branky byl Lukáš Palko. Ve 36. minutě domácí tým navýšil své vedení, když se z pokutového kopu prosadil Martin Krpec. Ve druhém poločase viděli diváci další tři branky. První přišla v 68. minutě,.kdy se podruhé v utkání za domácí prosadil Martin Krpec a bylo to pro domácí již 3:0. Hostům z Petřvaldu se podařilo jen snížit na konečných 3:2, když se v 76. a 79. minutě prosadil Ondřej Kostka. Po dvou brankách hostů z Petřvaldu u Karviné se domácím Kozlovicím povedlo skóre udržet a V úvodním utkání si tedy připsaly Kozlovice prvním tři body a velmi cenné a důležité vítězství.

Co se týče bilance, tak Kozlovice po prvním odehraném utkání v nové sezoně 1. A třídy skupiny B jsou na 4. pozici se ziskem tři bodů a skóre 3:2. Bilance Kozlovic je ze prvního utkání – jedno vítězství. Nejlepším střelcem Kozlovic je s dvěma trefami Martin Krpec.

Vzájemná bilance: půjde o první vzájemné střetnutí

Oba týmy na sebe zatím ještě ani jednou v soutěžním, ani přátelském zápase nenarazili. V neděli tedy půjde o první vzájemné střetnutí.

Předzápasové statistiky:

Poslední zápasy obou soupeřů:

SK Horní Suchá – FK Baník Albrechtice 1:3 (2. kolo I.A třídy sk. B, 12.8.2023)
Branky: 17. Pastušek Dominik – 32. a 47. Izaiáš Tomáš, 58. Cileček David
FK Baník Albrechtice: Gradek – Hradil (46. Vagner), Kociolek Jakub, Uher, Mik – Žyla D., Šimák (70. Hruška), Žyla M., Porembski (46. Rusnok) – Cileček (87. Himlar J.), Izaiáš (89. Luňák)

FC Kozlovice – TJ Petřvald u Karviné 3:2 (2. kolo I.A třídy sk. B, 13.8.2023)
Branky: 36. z pok. kopu a 68. Krpec Martin, 4. Palko Lukáš – 76. a 79. Kostka Ondřej
FC Kozlovice: Chlebek – Palko (76. Žáček), Krpec Š., Dudek, Kabát (49. Piskoř) – Bednář, Prudký, Matějka (90. Karban), Adamec (46. Skurka) – Krpec M., Lušovjan (76. Zpěvák)

Bez vzájemných zápasů.

Mistrovské utkání 3. kola 1. A třídy skupiny B začíná na albrechtickém stadionu v neděli 20. srpna v 16:30 hodin. Neváhejte a přijďte podpořit Baník v prvním domácím důležitém utkání o mistrovské body, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto těžkém utkání vaši podporu! Na zápas byla nominována trojice sudích Tomáš Klimek – Jakub Revaj – Dominik Novák. Jak toto mistrovské utkání v nové sezóně dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.