Start starších a mladších žáků v Krajském přeboru již v sobotu

Starším a mladším žákům se chili ke konci letní příprava a již v sobotu vstoupí do nové sezóny, a to do nejvyšší soutěže Moravskoslezského kraje – Krajský přebor. Do této soutěže se starší a mladší žáci dostali díky postupu v minulé sezóně. Prvním soupeřem ve výši soutěži, která bude velmi náročná pro naše žákovská mužstva je tým Nového Jičína, se kterým se naše týmy střetnou již v sobotu 19. srpna na domácí půdě od 9 hodin starší žáci a od 10:45 hodin mladší žáci. Před prvním úvodním utkání jsem krátce vyzpovídali trenéra starších žáků Pavla Šplichala. Více se dočtete uvnitř článků.

Trenére, jak probíhala letní příprava?

Příprava starších žáků začala 31. července. V uspokojivém počtu 14 z 23 hráčů. Postupně se přidávají a zase chybí hráči, co ještě stále užívají prázdnin. Ale na trénincích je 15 – 17 hráčů a trénujeme třikrát týdně.

Jak se zapracovali mladší kluci z mladších žáků?

K týmů se postupně přidávájí mladší kluci příchozí z mladších žáků tedy ročník 2010 těch je celkem patnáct a v počtu převyšují své starší spoluhráče. Adaptují se velmi dobře, jelikož spolu už kluci hráli před loňskou sezónou za mladší žáky. Musí si jen zvyknout na velké hřiště a jiný styl a úroveň v této kategorii.

S jakými cíli vstoupíte do podzimní části soutěže a co bude pro Vás uspokojivé postavení v tabulce, a jaký herní projev můžeme od mužstva očekávat?

Do podzimní části sezóny, jakožto i do sezóny celé chceme vstoupit kombinovanou technickou atraktivní hrou, jak pro diváky, tak pro hráče samotné. Hlavní cíl je samozřejmě rozvoj mladých hráčů pro jejich další působení ve fotbalovém prostředí. O pořadí v tabulce opravdu hovořit nebudu. Snad jen, že v takhle kvalitní soutěži, jakým Krajský přebor bezesporu je, tak bychom byli spokojeni s umístěním v klidném středu tabulky a předváděli co nejlepší hru.