Derby hned na začátek, Baník zajíždí v sobotu do Horní Suché

Letní přípravné období je u konce a v sobotu vše začne již na ostro. Baníkovce totiž čeká úvodní soutěžní utkání nové sezóny. V prvním utkání čeká Baníkovce nejkratší výjezd celé sezóny, v sobotu odpoledne nastoupí v Horní Suché, kde zahájí svou pouť v dalším sezóně v 1.A třídě. Je třeba dodat, že na obou stranách budou mít soutěžní premiéru trenéři. Úvodní utkání nové sezóny na hřišti v Horní Suché má výkop v sobotu 12. srpna v 17 hodin.

Baník: generálka vítězně se Starou Bělou

Letní příprava je minulostí a Baník již o víkendu vstoupí do nové sezóny a hned na úvod ho čeká velmi těžké utkání, a to na hřišti nedaleké Horní Suché. Na nadcházející ročník zahájili přípravu albrechtičtí hráči v úterý 11. července a zakončili ji zápasem proti Staré Bělé (5:2). Během letní přípravy odehráli Baníkovci následující zápasy – FK Těrlicko 2022 (1:2), Dolní Datyně (3:2), SK Horní Suchá (3:0), FC Vratimov (1:5) a zmíněná Stará Bělá (5:2).

Co se týče soupisky Baníku. Tak v dresu Baníku již neuvidíme kapitána Honzu Hovůrku, který ukončil kariéru a i Antonína Chumchala, který ve volném přestupu odešel do Stonavy. Jinak nikdo neodešel. Novými tvářemi je šestice hráčů Daniel Uher (Slavoj Rychvald), Patrik Mik (Horní Bludovice), Jakub Rusnok (Sokol Hnojník), Jakub Hradil (Sokol Hnojník) a z dorosteneckého mužstva Jan Porembski a Jiří Himlar. A je třeba zmínit, že první mistrovské utkání jsi odbude premiérově na lavičce Baníku trenér Milan Procházka.

Horní Suchá: příprava završena vítězstvím s Fučíkem Orlová

Tak jako Banik, tak i mužstvo z nedaleké Horní Suché vstoupilo do letní přípravy pod vedením nového trenéra, kterým se stal Ondrej Hančin. Sušané začali s letní přípravou stejně jako Baníkovci, a to v úterý 11. července. V letní přípravě odehrála Horní Suchá celkem pět utkání – FK Bospor Bohumín (0:10), Dolní Datyně (4:4), Baník Albrechtice (0:3), Stonava (3:3) a v generálce s Fučíkem Orlová (3:1).

Nový trenér Ondrej Hančin půjde do nové sezóny i ve svém mužstvu s pár změnami. V kádru skončil Janovský, Kubját, Herdzina přerušil a Kisel, který naskočil po několika letech do pár utkání na jaře také skončil. Co se týká příchodů tak v Horní Suché je nový Krajčo z Heřmanic. Nový trenér si vytáhl z dorostenců Witosze, velký potenciál v 17 letech, a v Horní Suché si hodně od něj slibují. Sušanům se povedlo přivést zkušeného Pelána, který měl zastoupit Honzu Janovského, bohužel ze zdravotních důvodů bude podle informací schopen pomoci asi až v zimě. Suchá doufá taky, že pomůže i veterán Štengel. Jinak se Horní Suché vrátili marodi Nový, Rychtařík, Kotula a Michailidis. Bohužel se podle informací moc nedaří, aby to bylo stoprocentní, Michailidis si zranění obnovil a těžko říci kdy bude znova k dispozici, Kotulovi se zranění pořád ozývají, Rychtařík se začíná pomalu zapojovat, ale nejblíže k sestavě má Nový. V Horní Suché bude také spoléhat, že se budou zapojovat dorostenci, kteří jsou velice šikovní a taky hráči z béčka.

Vzájemná bilance: v posledních soubojích lepší Horní Suchá

Oba týmy se minulou sezónu po dlouhé době utkaly v soutěžním utkání, jelikož naposledy se potkaly v sezóně  2009/2010 v 1.A třídě skupiny B, kdy na podzim se zrodilo v Horní Suché vítězství našeho mužstva výsledkem 0:2 a v jarní části v Albrechticích skončilo utkání nerozhodně 3:3. Poslední vzájemný duel se odehrál v rámci okresního poháru ve finále na Městském stadioně v Karviné, kde po remíze 1:1 zvítězila Horní Suchá na pokutové kopy. V utkáních v rámci soutěže na podzim zvládla lépe utkání domácí Horní Suchá, která zvítězila výsledkem 2:0. Na jaře se v Albrechticích zrodila remíza 1:1. Jak dopadne další vzájemný souboj se dozvíme v sobotu.

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

FK Baník Albrechtice – SK Horní Suchá 1:1 (0:0), 3:4 na pok. kopy (Finále OFS Karviná pohár, středa 26.4.2023)
Branky: 55. Izaiáš Tomáš – 89. Ryt Stanislav
FK Baník Albrechtice: Křístek (46. Gradek) – Žyla D., Hovůrka, Šimák, Přeček – Piecha (18. Porembski, 84. Dorozlo), Cileček (76. Cyž M.), Žyla M., Vagner, Izaiáš – Chumchal
SK Horní Suchá: Herdzina – Urbaník (46. Ryt), Kubját, Pietrasz (84. Kulich), Rychtařík – Ševčík (66. Štromp J.), Stuchlík, Štromp P., Pastušek (46. Witosz) – Janovský, Kraina (66. Jurčák M.)

Poslední zápasy obou soupeřů:

FK Stará Bělá – FK Baník Albrechtice 2:5 (Letní příprava 2023, 5.8.2023)
Branky: Izaiáš Tomáš 3, Žyla Marcin, Žyla Daniel

SK Horní Suchá – Baník Fučík Orlová 3:1 (Letní příprava 2023, 5.8.2023)
Branky: Stuchlík Aleš, Ryt Stanislav, Mrázek Jan
SK Horní Suchá: Štromp J. – Kvapil, Urbaník, Pietrasz, Štromp P. – Pastušek, Stuchlík, Ševčík, Witosz, Ryt – Nový

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 22/23: HORNÍ SUCHÁ – BANÍK 2:0, BANÍK – HORNÍ SUCHÁ 1:1

Mistrovské utkání 2. kola 1. A třídy skupiny B začíná na stadionu v Horní Suché v sobotu 12. srpna v 17:00 hodin. Neváhejte a přijeďte podpořit Baník v prvním a důležitém utkání o mistrovské body, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto těžkém utkání a v derby vaši podporu! Na zápas byla nominována trojice sudích Petr Hrňa – René Seidler – Jakub Revaj. Jak toto první mistrovské utkání v nové sezóně a derby dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.