Šéftrenér mládež Baníku Lukáš Hawlasek hodnotí konec sezóny

Všem našim mládežnickým týmům skončila sezóna, a tak přišel čas na hodnocení hlavního šéf u mládeže, a tím je šéftrenér mládežnických kategorii FK Baník Albrechtice Lukáš Hawlasek. Jak zhodnotil jednotlivé kategorie se dozvíte níže. Později Vám přineseme i hodnocení všech kategorií samostatných trenérů a nebo hráčů.

„Jarní část sezóny v kategoriích mládeže nelze hodnotit jinak než pozitivně. Myslím, že náš klub ušel velký kus cesty a začíná se i ve starších kategoriích projevovat dlouhodobá a trpělivá práce s mládeží. Celkem máme šest mládežnických družstev. Od nejmladších – fotbalová školička, mladší přípravka, starší přípravka, mladší žáci, starší žáci, dorost.“

Školička:

V kategorii školička registrujeme velký zájem rodičů a dětí začít zrovna u nás, a to mě velice těší. Vždyť v průběhu téhle sezóny jsme měli zapsáno i 40 dětí a návštěvnost na trénincích se pohybovala v počtech 25 – 30 dětí, což byl obrovský nápor na trenéry. Chtěl bych tímto poděkovat trenérům této kategorie Románu Szásovi a Tomáši Červenkovi, kteří tohle všechno zvládli a poradili si na výbornou, kluci si také mohli poprvé vyzkoušet jaké to je zahrát si první zápasy, ať už venku nebo také v hale.

Trenéři školička: Roman Szász a Tomáš Červenka

.

Mladší a starší přípravka:

Kategorie mladší a starší přípravka má za sebou další sezónu a u těchto dvou kategorií se vynořují další vlaštovky v podobě velice šikovných malých fotbalistů. Kluci jak v mladší tak starší přípravce se zúčastnili okresních soutěží, ale taky různých přípravných zápasů a turnajů. Se střídavými úspěchy jsme rádi, že patříme k týmům, kteří se nebojí hrát pěkný fotbal, plný individuálních akcí. U těchto kategorií opravdu nezáleží na výsledcích, pokud se fotbal dělá, tak jak má, tak ty výsledky a šikovní kluci nám začnou vyskakovat na velkých hřištích v mladších a starších žácích, potažmo dorostu.

Trenéři mladší přípravka: Radim Smiga a Michal Ličák

Trenéři starší přípravka: Daniel Valošek, Martin Hermann a Ondřej Kulhánek

.

Mladší a starší žáci:

Velkou radost nám v tomto ročníku dělali mladší a starší žáci. V těchto dvou kategoriích jsme zaznamenali velký úspěch, a to nemyslím jen umístění v krajské soutěži – mladší žáci 1. místo, starší žáci 2. místo, jde také hlavně o to jakým způsobem se tyto dva celky prezentovaly herně, a to nám dělalo velkou radost. Mladší žáci hráli opravdu moc hezký fotbal, který se mi moc líbil. V kategoriích starších žáků jsme se do formy dostávali postupně, ale dá se říct, že ve všech zápasech jsme soupeře přehrávali, dostávali se do spousty šancí a trápilo nás hlavně jejich proměňování. Za letošní vystoupení v těchto kategoriích si kluci vysloužili postup do krajského přeboru, takže se zase posuneme o stupínek výš, což je odměna pro celý klub, protože když si vzpomenu jak jsme na tom byli v těchto kategoriích před cca 4 – 5 lety, tak z toho co se tady udělalo, mám osobně obrovskou radost. Nesmím zapomenout ani na B tým mladších žáků, který jsme také zaregistrovali do okresních soutěží a prostřídali se tam skoro všichni kluci. Pro kluky to bylo moc fajn, že si mohli zahrát a vytíženost tak měli všichni opravdu velkou. 

Trenéři mladší žáci: Adam Valošek, Miroslav Culinka a Radek Uryga

Trenéři starší žáci: Lukáš Hawlasek, Roman Roudenský, Pavel Šplíchal

.

Dorost:

Tak to je pro nás také jedná velká radost. Svěřenci trenérů Martina Míčka a Marka Chmiela vstupovali do okresní soutěže jako velká neznámá, byli jsme plni očekávání jak to kluci zvládnou a hlavně šlo o to náš dorost stabilizovat jak počtem hráčů, tak taky zlepšovat herní kvalitu tohoto týmu, protože v tomto týmu působilo i dost kluků co s fotbalem začali v pozdějším věku. Utvořila se perfektní parta kluků, která držela při sobě a bylo krásně vidět, jak jdou kluci postupně nahoru a hlavně v jarní části soutěže ukázali, že se můžou rovnat i s těmi nejlepšími týmy soutěže. Nakonec z toho bylo krásné 5. místo v okresní soutěži, ale opravdu přebíjí hlavně dobrý pocit, jak šel tento tým po všech směrech nahoru. A velké pozitivum je také hlavně to, že se do našeho A – týmů zapojovali kluci z dorostu (Honza Porembski, Maty Cyž a Patrik Schneider) a postupně po minutkách sbírali zkušenosti v 1.A třídě. A ohledně stabilizace dorostu, už bychom měli mít nejhorší za sebou, protože teď nám že straších žáků přejde do dorostu 8 kluků.

Trenéři dorostu: Martin Míček a Marek Chmiel

.

„Na závěr tohoto hodnocení bych chtěl poslat obrovské díky našim trenérům mládežnických celků. Chtěl bych Vám poděkovat za to, jak vedete naše mládežnická družstva, kolik času obětujete svým svěřencům. Nejen já, ale věřím, že stejně tak vedení klubu a také rodiče svěřenců si velice váží toho, jak jste se o kluky v již dokončené sezóně starali. Velký dík patří všem rodičům za podporu dětí nejen při zápasech, ale taky při zajišťování dopravy na zápasy a dalších věcí, které k mládežnickému fotbalu patří. Chtěl bych také poděkovat všem sponzorům, kteří přispěli svými dary k tomu, že jsme mohli dětem nabídnout lepší podmínky a servis. Dětem a rodičům přeji krásné prázdniny, hezkou dovolenou a hlavně si odpočiňte a neberte síly do nové fotbalové sezóny, která nám zase brzy zaklepe na dveře.“