Poslední utkání sezóny, Baník přivítá tým Libhoště

Už v neděli 18. června uzavřou svěřenci Roberta Taussiga na domácím hřišti soutěžní ročník 2022/2023. V rámci závěrečného kola 1.A třídy skupiny B přivítají Baníkovci tým FC Libhošť. Přijďte se s námi rozloučit. Vstupné je pro všechny příznivce ZDARMA. Poslední mistrovské utkání aktuální sezóny má výkop v neděli 18. června od 17:00 hodin.

Baník: v posledním utkání sezóny na hřišti soupeře konečně vítězně

Baník nebyl s umístěním po podzimní části vůbec spokojen, což podle minulé sezóně, každý pochopí. Baníkovci se dá říci vydařené zimní přípravě čekal na úvod velmi těžký zápas, a to na hřišti Jablunkova. Svěřenci nového trenéra Roberta Taussiga však do utkání vstoupili velmi dobře a z hřiště Jablunkova si odvezli zaslouženě tři body za vítězství výsledkem 1:5. Následně čekal Baníkovce domácí zápas s Lokomotivou Petrovice. Baník zvládl i toto utkání a zvítězil výsledkem 5:0, když se dvakrát prosadil Antonín Chumchal a jednou trojice Daniel Piecha, Marcin Žyla a Tomáš Izaiáš. Další utkání se však Baníkovcům vůbec nepovedlo. A na výsledek bude potřeba co nejrychleji zapomenout. Albrechtičtí fotbalisté totiž v sobotu na hřišti nováčka pod názvem SK Tichá totálně utkání nezvládli a utrpěli debakl 8:3. Po dvou jarních výhrách přišla první porážka, na kterou je třeba rychle zapomenout. Mezi střelce v tomto velmi nepovedeném utkání se za Baník zapsala trojice Lukáš Vagner, Antonín Chumchal a Marcin Žyla. Poté sehráli Baníkovci doma další utkání ve velkém derby se Stonavou, a v tomto utkání prohráli výsledkem 0:4. Další utkání sehráli Baníkovci dvakrát s Horní Suchou, nejdříve doma mistrovské utkání (remíza 1:1), a poté prohra na pokutové kopy ve finále okresního poháru po remíze 1:1. Poté sehrál Baník další utkání na hřišti Lučiny, kde prohrál 0:1 brankou z pokutového kopu, V dalším utkání Baník doma porazil Staré Město u Frýdku – Místku výsledkem 5:2 a následně v dalším utkání Baník doma prohrál vysoko s týmem Dobratic výsledkem 2:6. Poté v dalším utkání Baník prohrál v Bystřici výsledkem 3:1. Následně Baník doma prohrál s týmem Raškovic výsledkem 1:5 a v posledním dosavadním utkání Baník vyhrál ve Smilovicích výsledkem 1:2.

Baník tak po svých třiadvaceti odehraných utkáních 1. A třídy skupiny B je na 9. pozici se ziskem devětadvaceti bodů a skóre 49:54. Bilance Baníkovců je z třiadvaceti utkání – osm výher, pět remíz a deset porážek. Nejlepším střelcem Baníku je Antonín Chumchal s osmnácti góly.

Libhošť: v minulém utkání domácí prohra s lídrem tabulky

Libhošť vstoupila do jarní části remízou doma s Lučinou výsledkem 3:3. Poté přišla porážka ve Starém Městě u Frýdku – Místku výsledkem 2:1, v Dobraticích výsledkem 4:0, v Bystřici výsledkem 6:2 a v Raškovicích výsledkem 4:1. Následovala domácí výhra s týmem Smilovic výsledkem 2:1. V dalším utkání přišla porážka v Horní Suché výsledkem 4:2. Následovalo vítězství výsledkem 0:3 v Jablunkově. Další bodový zisk přišel v domácím utkání s Lokomotivou Petrovice výsledkem 2:2. V předposledním odehraném utkání přišla porážka na hřišti v Tiché výsledkem 4:2 a v posledním dosavadním odehraném utkání přišla domácí prohra se Stonavou výsledkem 1:2.

Libhošť po svých třiadvaceti odehraných kolech 1. A třídy skupiny B se nachází na 10. pozici se ziskem pětadvaceti bodů a skóre 47:62. Bilance Libhoště je z třiadvaceti utkání – sedm vítězství, čtyři remízy a dvanáct porážek. Nejlepším střelcem Libhoště je s jednadvaceti trefami Přemysl Hajník.

Vzájemná bilance: ve prospěch Baníku

Oba týmy se střetli ve vzájemných utkáních celkem dvanáctkrát, a to v rámci Krajského poháru MS KFS na jaře 2012 na hřišti Libhoště, kde Baníkovci po gólech domácího Daniel Symerského a Daniela Velarta prohráli 2:0 a naposledy v mistrovském utkání v podzimní části, kdy na hřišti Libhoště Baník zvítězil výsledkem 2:5. Oba týmy budou chtít bodovat za tři body, a tak se dá očekávat velmi zajímavě a kvalitní utkání. Přijeďte podpořit Baník v tomto velmi těžkém utkání. Hráči budou potřebovat vaši podporu!

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

FC Libhošť – FK Baník Albrechtice 2:5 (1. kolo I.A třídy sk. B, sobota 5.11.2022)
Branky: 13. Hajník Přemysl, 24. Smolarčík Jan – 18. a 69. Chumchal Antonín, 59. a 87. Izaiáš Tomáš, 31. Hovůrka Jan
FC Libhošť: Dubec – Symerský D., Vavřík, Melčák, Bartoň – Čapka P., Hajník, Velart, Polášek (76. Skalík) – Hradečný, Smolarčík
FK Baník Albrechtice: Gradek – Žyla D., Hovůrka, Čermák (46. Klus), Přeček – Kubiena, Kociolek Jakub, Žyla M., Izaiáš – Chumchal (87. Kantor), Wojtyna (85. Porembski)

Poslední zápasy obou soupeřů:

SC Smilovice – FK Baník Albrechtice 1:2 (26. kolo I.A třídy sk. B, 11.6.2023)
Branky: 50. Cieslar Jiří – 58. Cileček David, 67. Izaiáš Tomáš
FK Baník Albrechtice: Gradek – Přeček, Hovůrka, Kociolek Jakub, Vagner – Hruška, Cileček, Žyla M., Izaiáš – Klus (83. Křístek), Chumchal

FC Libhošť – SK Stonava 1:2 (26. kolo I.A třídy sk. B, 11.6.2023)
Branky: 89. Smolarčík Jan – 16. Folwarczny Michal, 63. Šiška Martin
FC Libhošť: Mička – Hradečný M. (80. Sobotík), Symerský, Melčák, Hanzelka O. (66. Hanzelka L.) – Polášek A. (66. Skalík), Bartoň, Velart, Hebelka – Hajník, Smolarčík

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 11/12: LIBHOŠŤ – BANÍK 2:0
Sezona 16/17: BANÍK – LIBHOŠŤ 3:1, LIBHOŠŤ – BANÍK 3:4
Sezona 17/18: LIBHOŠŤ – BANÍK 1:1, BANÍK – LIBHOŠŤ 8:0
Sezona 18/19: LIBHOŠŤ – BANÍK 3:2, BANÍK – LIBHOŠŤ 6:0
Sezona 19/20: LIBHOŠŤ – BANÍK 2:2
Sezona 20/21: LIBHOŠŤ – BANÍK 2:2
Sezona 21/22:  BANÍK – LIBHOŠŤ 0:0, LIBHOŠŤ – BANÍK 1:1
Sezona 22/23: LIBHOŠŤ – BANÍK 2:5

Mistrovské utkání 26. kola 1. A třídy skupiny B začíná na albrechtickém stadionu v neděli 18. června 17:00 hodin. Neváhejte a přijďte podpořit Baník v posledním důležitém utkání o mistrovské body v této sezóně, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto dalším těžkém utkání vaši podporu! Na zápas byla nominována trojice sudích Tomáš Ganczarczyk – Marcel Bednář – Gustav Dytko. Jak toto další mistrovské utkání dopadne dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.