Domácí tvrdá lekce z produktivity, Baník Albrechtice – TJ Dobratice 2:6

Gólová nadílka, jakou nikdo nečekal, se urodila v neděli v Albrechticich v rámci třiadvacátého kola 1.A třídy skupiny B. Diváci se určitě nenudili. K vidění bylo celkem osm branek a spousta zahozených šancí. A právě neproměňování příležitostí stálo Baníkovce body. Albrechtičtí musí zpytovat svědomí, kdy se o lepší výsledek připravili hlavně již v prvním poločase, kde doplatili zejména na koncovku, protože řadu velkých šancí zahodili. Dobratice své šance proměnily, a tak porazily naše hráče a mohou se radovat z vítězství výsledkem 2:6 a třech bodů.

FK Baník Albrechtice – TJ Dobratice 2:6 (2:2)

Branky: 17. Žyla Marcin, 42. Chumchal Antonín – 33. a 44. Dobiáš Dominik, 81. a 89. Causidis Marián, 68. Mandičak Jan, 75. Mitrenga Jan, Bez ŽK, Rozhodčí: Ivanský Lumír – Ritter Jakub, Picmaus Jiří, Počet diváků: 150

FK Baník Albrechtice: Gradek – Žyla D., Hovůrka, Zielonka (75. Cyž M.), Přeček (83. Schneider) – Cileček, Kociolek Jakub, Žyla M., Vagner (66. Porembski), Izaiáš – Chumchal. Trenér: Taussig Robert

TJ Dobratice: Bocek – Kohut (78. Březina), Lýsek, Šimeček, Skotnica – Somr, Kantor, Mitrenga (83. Moják), Mandičak (78. Pařenica) – Causidis Marián, Dobiáš (56. Bařina). Trenér: Korabík Marián

Trenér Robert Taussig: „Dnešní zápas o střed tabulky ze silným soupeřem jsme začali aktivně, bojovně. Už v první minutě po úniku a kličce brankáři jsme mohli jít do vedení. Avšak střelou do opuštěné branky jsme trefili nepochopitelně tyč. O pět minut později šel tentýž hráč opět sám na brankáře, ale pokus o lob mu chytil brankář. To nás nabudilo k další aktivitě. Po zisku míče trefil z hranice šestnáctky Marcin Žyla šibenici. Však po hrubé chybě a nedorozumění v obraně jsme inkasovalo gól z ničeho. Dal jsme byli aktivní a měli šance, ale neproměnili, nebo chytil brankář. Pak přišel přesný centr a hlavičkující Chumchal zamířil do opačné šibenice. V poslední minutě poločasu opět tradičně chyba v obraně a gól do šatny. Místo vést 3:0, bylo skóre 2:2. S tímto v hlavách jsme vstoupili do druhého poločasu. Začala váznout kombinace, nešla nám hlava ani nohy. Vyústilo to třetí brankou. Prohrávali jsme souboje, míče se odráželi k soupeři, a nám už nešlo vůbec nic. Soupeř využil naší otevřené hry a hlavně z brejků nelítostně trestal. Někdy je fotbal krutý, ale takový zkrat je nepochopitelný.“

FOTOGALERIE z utkání mužů proti Dobraticím (2:6) ze dne 21. května 2023. Foto: Ondřej Kruťa - Děkujeme