Po víkendovém volnu přijedou do Albrechtice silné Dobratice

Baníkovci v minulém kole měli volno kvůli odhlášení Čeladné ze soutěže. Další tři body budou moct Baníkovci získat v dalším domácím utkání, a to s týmem z Dobratic. Nedělní soupeř je v soutěžní tabulce na pátém místě, Baník v soutěžní tabulce o šest bodů za svým soupeřem na sedmé pozici. Baník však čeká opět velmi těžký soupeř. Další mistrovské utkání má výkop v neděli 21. května od 17:00 hodin

Baník: konečně v posledním utkání za tři body

Baník nebyl s umístěním po podzimní části vůbec spokojen, což podle minulé sezóně, každý pochopí. Baníkovci se dá říci vydařené zimní přípravě čekal na úvod velmi těžký zápas, a to na hřišti Jablunkova. Svěřenci nového trenéra Roberta Taussiga však do utkání vstoupili velmi dobře a z hřiště Jablunkova si odvezli zaslouženě tři body za vítězství výsledkem 1:5. Následně čekal Baníkovce domácí zápas s Lokomotivou Petrovice. Baník zvládl i toto utkání a zvítězil výsledkem 5:0, když se dvakrát prosadil Antonín Chumchal a jednou trojice Daniel Piecha, Marcin Žyla a Tomáš Izaiáš. Další utkání se však Baníkovcům vůbec nepovedlo. A na výsledek bude potřeba co nejrychleji zapomenout. Albrechtičtí fotbalisté totiž v sobotu na hřišti nováčka pod názvem SK Tichá totálně utkání nezvládli a utrpěli debakl 8:3. Po dvou jarních výhrách přišla první porážka, na kterou je třeba rychle zapomenout. Mezi střelce v tomto velmi nepovedeném utkání se za Baník zapsala trojice Lukáš Vagner, Antonín Chumchal a Marcin Žyla. Poté sehráli Baníkovci doma další utkání ve velkém derby se Stonavou, a v tomto utkání prohráli výsledkem 0:4. Další utkání sehráli Baníkovci dvakrát s Horní Suchou, nejdříve doma mistrovské utkání (remíza 1:1), a poté prohra na pokutové kopy ve finále okresního poháru po remíze 1:1. Poté sehrál Baník další utkání na hřišti Lučiny, kde prohrál 0:1 brankou z pokutového kopu a v poslední dosavadním odehraném utkání Baník doma porazil Staré Město u Frýdku – Místku výsledkem 5:2.

Baník tak po svých deváténácti odehraných utkáních 1. A třídy skupiny B je na 7. pozici se ziskem šestadvaceti bodů a skóre 43:39. Bilance Baníkovců je z osmnácti utkání – sedm výher, pět remíz a sedm porážek. Nejlepším střelcem Baníku je Antonín Chumchal s sedmnácti góly.

Dobratice v posledních dvou utkáních porážky

Tým Dobratic vstoupil do jarní části ziskem dvou bodů, a to za dvě remízy, doma s Bystřici výsledkem 0:0 a s Raškovicemi 1:1. Poté přišly dvě výhry na domácí půdě, a to nejdříve s týmem Libhoště výsledkem 4:0 a poté v Jablunkově výsledkem 1:5. Následovala remíza doma s Lokomotivou Petrovice výsledkem 2:2. V utkání přišla výhra ve Smilovicích výsledkem 0:1. Dobratice poté prohrály na hřišti nováčka v Tiché výsledkem 3:1 a v posledním dosavadním odehraném utkání přišla domácí porážka s lídrem tabulky ze Stonavy výsledkem 1:2.

Dobratice po svých dvaceti odehraných kolech 1. A třídy skupiny B se nachází na 5. pozici se ziskem dvaatřiceti bodů a skóre 40:29. Bilance Dobratic je z dvaceti utkání – devět vítězství, pět remíz a šest porážek. Nejlepším střelcem Dobratic je se sedmi trefami Marián Causidis.

Vzájemná bilance: velmi vyrovnaná

Z patnácti dosavadních vzájemných střetnutí má lepší bilanci Baník, když desetkrát zvítězil, dvakrát utkání skončilo nerozhodně a třikrát se radoval z vítězství tým Dobratic. Poslední vzájemné utkání v podzimní části se zrodila v Dobraticích remíza 3:3. Zvítězí tentokrát Baník? Doufáme a věříme, že ano a Baník vylepší svoji vzájemnou bilanci.

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

TJ Dobratice – FK Baník Albrechtice 3:3 (10. kolo I.A třídy sk. B, sobota 8.10.2022)
Branky: 17. a 83. Causidis Marián, 11. Mitrenga Jan – 40. a 84. Chumchal Antonín, 39. Dorozlo David
TJ Dobratice: Bocek O. – Kohut, Lýsek, Skotnica, Březina (53. Moják) – Somr, Mitrenga, Causidis Marián, Stříž – Bařina, Šimeček
FK Baník Albrechtice: Gradek – Wróbel (30. Porembski), Hovůrka, Klus, Přeček – Čermák, Vagner, Wojtyna, Dorozlo (83. Cyž M.) – Chumchal, Kociolek Jan (89. Křístek)

Poslední zápasy obou soupeřů:

Finstal Lučina – FK Baník Albrechtice 1:0 (20. kolo I.A třídy sk. B, 29.4.2023)
Branky: 56. Blahut Jan z pok. kopu
FK Baník Albrechtice: Gradek – Přeček, Hovůrka, Šimák (46. Cyž M.), Vagner – Žyla D., Cileček, Žyla M., Porembski (81. Schneider) – Chumchal, Izaiáš (85. Křístek)

TJ Dobratice – SK Stonava 1:2 (22. kolo I.A třídy sk. B, 13.5.2023)
Branky: 56. Causidis Marián . 33. Šiška Petr, 69. Němec Libor
TJ Dobratice: Bocek O. – Kohut (63. Menšík), Lýsek, Dobiáš, Skotnica – Somr, Mitrenga, Kantor, Mandičák – Bařina (85. Březina), Causidis Marián

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 14/15: BANÍK – DOBRATICE 4:1, DOBRATICE – BANÍK 1:2
Sezona 15/16: DOBRATICE – BANÍK 2:2, BANÍK – DOBRATICE 4:1
Sezona 16/17: BANÍK – DOBRATICE 4:0, DOBRATICE – BANÍK 4:5
Sezona 17/18: DOBRATICE – BANÍK 7:2, BANÍK – DOBRATICE 2:3
Sezona 18/19: BANÍK – DOBRATICE 1:2, DOBRATICE – BANÍK 2:5
Sezona 19/20: BANÍK – DOBRATICE 3:0
Sezona 20/21: BANÍK – DOBRATICE 2:1
Sezona 21/22: BANÍK – DOBRATICE 2:0, BANÍK – DOBRATICE 1:0
Sezona 22/23: DOBRATICE – BANÍK 3:3

Mistrovské utkání 23. kola 1. A třídy skupiny B začíná na albrechtickém stadionu v neděli 21. května 17:00 hodin. Neváhejte a přijďte podpořit Baník v dalším jarním domácím důležitém utkání o mistrovské body, uvidíte souboj kvalitních týmů soutěže! Náš tým potřebuje v tomto dalším těžkém utkání vaši podporu! Na zápas byla nominována trojice sudích Lumír Ivanský – Jakub Ritter – Jiří Picmaus. Jak toto další mistrovské utkání dopadne dopadne, Vás budeme samozřejmě informovat i na našem webu a Facebook stránce.