Série bez výhry prolomená, Baník Albrechtice – Staré Město 5:2

Fotbalisté Baníku po prohraném utkání na hřišti Lučiny v minulém kole chtěli v dalším utkání na domácí půdě prolomit čtyř zápasovou sérii bez vítězství proti soupeři pod názvem První SC Staré Město. A to se konečně povedlo, jelikož Baníkovci v tomto vzájemném střetnutí svého soupeře porazili výsledkem 5:2. Za Baník se nejdříve prosadil ve 21. minutě z pokutového kopu Jan Hovůrka a poté postupně dvakrát Antonín Chumchal a jednou Marcin Žyla. Hosté následovně vstřelili dvě branky, ale konečnou podobu skóre utkání na konečných 5:2 uzavřel Dan Hruška.

FK Baník Albrechtice – První SC Staré Město 5:2 (2:0)

Branky: 32. a 51. Chumchal Antonín, 21. Hovůrka Jan z pok. kopu, 54. Žyla Marcin, 84. Hruška Daniel – 67. Baran Tomáš, 76. Fojtík Adam, ŽK: 39. Přeček Ondřej – 18. Smolík Dominik, Rozhodčí: Revaj Jakub – Lojek Jakub, Jantoš Pavol, Počet diváků: 120

FK Baník Albrechtice: Gradek – Vagner, Hovůrka, Zielonka, Přeček (60. Porembski) – Žyla D., Kociolek Jakub, Žyla M., Izaiáš – Chumchal, Cileček (72. Hruška). Trenér: Taussig Robert

První SC Staré Město: Smolík – Dušík, Papaj, Pavela – Vyvial, Fojtík, Kaňok (79. Janůlek), Vojkovský (66. Šimek) – Baran, Střalka, Boček. Trenér: Vojkovský Martin

Trenér Robert Taussig: „Dnešní soupeř v boji o střed tabulky byl v počátku zápasu lepší, rychlejší a aktivnější. Déle nám trvalo, než jsme se srovnali a eliminovali křídelní hru soupeře. Soupeř nevyužil minimálně dvě šance na vstřelení gólů. Po 15 minutách začali přibývat i šance na naší straně. Aktivní hrou jsme donutili soupeř k chybám. Po faulu na Tondu Chumchala přišla proměněná penalta Honzou Hovůrkou. Po chvíli ideálně našel Daniel Žyla v náběhu opět Tondu Chumchala a bylo 2:0. Do poločasu jsme měli ještě další příležitosti ke vstřelení branky. Druhý poločas jsme začali průnikem dnes dobře hrajícím Tondou Chumchalem a vstřelení třetí branky. Vzápětí vybojovaný míč a krásné umístěna střela Marcina Žyly k tyči rozhodla zápas. Hned z protiútoku hosté dostali možnost penalty. Tu však bravurním zákrokem zneškodnil Gradek. Místo toho aby nás to varovalo, začali jsme hrát divoký fotbal nahoru a dolů. Což vyhovovalo soupeři. Z brejků snížil, vzápětí po nedůrazů a špatných odkopech napřáhl hráč soupeře z dvaceti metrů a trefil šibenici. Poté po chybě běžel hráč hostů sám na brankáře, ten se však nenechal rozhodit a akci zneškodnil. Po této divoké pasáží dostal přihrávku na hranici šestnáctky Daň Hruška a chladnokrevně ji proměnil. Tím zápas praktický skončil. Vítězství jsme si dneska zasloužili. Až na některé pasáže jsem s výkonem spokojen. Bez dřiny na hřišti se, ale nevyhrává.“