Víkendové výsledky našich mládežnických týmů

Je za námi další víkend a přinášíme konečně tradiční přehled výsledků našich mládežnických týmů. Dorost se představil v derby na hřišti Stonavy. Starší a mladší žáci se doma střetli s nováčkem TJ Odry. B tým mladších žáků odehrál další utkání na hřišti mužstva TJ Havířov – Dolní Datyně. Starší přípravka se představila v Karviné. Mladší přípravka měla své utkání přeložené. Více uvnitř článků.

SK Stonava – FK Baník Albrechtice (Dorost) 1:3 (0:2)

V sobotu 17. září sehrálo další mistrovské utkání v nové sezóně mužstvo dorostenců, a to velké derby ve Stonavě. V tomto derby poslal naše dorostence střelou z přímého volného kopu do vedení Matěj Cyž. Druhý gól přidal v závěru prvního poločasu Samuel Luňák. Ve druhém poločase náš dorost zásluhou druhým gólem v utkání Samuel Luňák poslal do tří brankového vedení. Domácí dokázali v závěru utkání již jen snížit na konečných 1:3. Náš dorost si tak z derby ve Stonavě odvezl domů zasloužené tři body.

Branky: 88. Wawrzyk David – 44. a 68. Luňák Samuel, 21. Cyž Matěj, ŽK: 50. Feber Lubomír, 66. Nožka Petr, 66. Wawrzyk David, Rozhodčí: Hrdina Lukáš, Počet diváků: 70

Sestava Baníku: Himlar Jiří – Himlar Ondřej, Cyž Radek, Kopel Ondřej, Kantor Robin – Feber Denis, Cyž Matěj, Hegedüs Matěj, Drozdzik Marek – Porembski Jan, Luňák Samuel. Střídali: Mrowiec Daniel, Zwyrtek Adam, Recman Václav, Juchno Daniel. Trenéři: Míček Martin a Chmiel Marek

Trenéři: „Odehráli jsme v sobotu derby ve Stonavě. Po prvním poločase jsme vedli 2:0, ale soupeř měl dost příležitostí skórovat. Řekli jsme si, že budeme hrát více zezadu. Dočkali jsme se i třetí branky, ale domácí tlak stupňovali. Kluci dřeli, utkání bylo hodně vyhrocené, domácí nastřelili snad čtyřikrát brankovou konstrukci. V závěru se prosadili, ale ustáli jsme to do konce. Neskutečně zachytal Jirka Himlar a borci jezdili po zadku. Z vítězství máme obrovskou radost.“

.

FK Baník Albrechtice (Starší žáci) – TJ Odry 4:1 (3:1)

V sobotu 17. září sehráli starší a mladší žáci další mistrovské utkání, a to v pořadí již čtvrté na domácím hřišti s nováčkem soutěže TJ Odry. Oba naše týmy opět získaly plný počet šesti bodů. Starší žáci po vítězství výsledkem 4:1. Mladší žáci zase tři body po zaslouženém vítězství výsledkem 6:1.

Branky: 13. a 70. Cyž Radek, 3. Roudenský Samuel, 24. Jokiel Jakub – 35. Vondráček Sebastian, Rozhodčí: Banot Vojtěch, Počet diváků: 31

Sestava Baníku: Kočemba Daniel – Hruška Vít, Kübl Jan, Skotnica Samuel, Rzyman Adam, Šplíchal Patrik, Fülöp Nickolas, Roudenský Samuel, Melecký Václav, Chobot Daniel František, Křižan Matěj. Střídali: Brachaczek Tomáš, Jokiel Jakub, Cyž Radek, Pawlas Tobiáš, Culinka Jakub. Trenéři: Šplíchal Pavel, Roudenský Roman, Melecký Jaromír

Trenéři: „První poločas musím hodnotit jako výborný, vedli jsme už 3:0, i když jsme v poslední minutě prvního poločasu inkasovali gól z penalty, ale to už je klasika v každém zápase kope soupeř penaltu. Poločas 3:1, tak po poradě v šatně nastal bídný druhý poločas, kdy jsme neproměnili spoustu šanci, a soupeř hru vyrovnal. Nakonec jsme ještě další gól přidali a celkem v pohodě uhájili další tři důležité body do tabulky. A to jsme si dovolili zahodit další naší penaltu, takže na tréninku budeme hledat dalšího exekutora do dalšího zápasů.“

.

FK Baník Albrechtice (Mladší žáci) – TJ Odry 6:1 (3:0)

Branky: 2. a 22. Zahatlan Adam, 56. a 59. Jokiel Jakub, 29. Culinka Ondřej, 36. Kempný Filip – 37. Šíma Patrik, Rozhodčí: Banot Vojtěch, Počet diváků: 22

Sestava Baníku: Kočemba Daniel – Brachaczek Tomáš, Jokiel Jakub, Kempný Filip, Gábor Adrian, Mrózek Jakub, Culinka Ondřej, Valošek Oliver, Zahatlan Adam, Reli Jakub, Valošek Tobiáš. Trenéři: Culinka Miroslav a Valošek Adam

Trenéři: „Přivítali jsme nejvzdálenějšího soupeře soutěže, tým z Oder. Opět k nám zavítal tým, který se prezentuje na oko pohledným fotbalem. Soupeř nám zatápěl, a to především důrazem. A opět nás dostávala pod tlak naše koncovka. Snažíme se zakončit z různých úhlů, ale když jsme v tom správném, pošleme to na brankáře. Je ale pravdou, že jsme nebyli horším týmem. Gratulujeme Jakubovi Jokielovi, ke vstřelení první branky za starší žáky a také dva zásahy přidal i u nás. Velmi povedeným výkonem se prezentovali hráči starší přípravky, Tobiáš Valošek a Ondřej Culinka. Je vidět, že kluci se hrou baví, všichni nechali na hřišti maximum. Děkujeme všem za dnešní krásné, fotbalové dopoledne.“

.

TJ Havířov-Dolní Datyně – FK Baník Albrechtice (Mladší žáci „B“) 1:7 (1:4)

V pondělí 19. září sehrálo čtvrté mistrovské utkání v nové sezóně B mužstvo mladších žáků, kdy náš tým zajížděl k vzájemnému střetnutí na hřiště mužstva TJ Havířov – Dolní Datyně. V tomto utkání naší mladí hráči svého soupeře zaslouženě porazili, a to výsledkem 1:7 a připsali si i ve čtvrtém utkání další tři body.

Branky: 29. Mucha Sebastian – 38. a 40. Kempný Filip, 4. Kunčický Patrik, 9. Kunčický Lukáš, 19. Gábor Adrian, 25. Bigas Filip, 57. Kočemba Daniel, Rozhodčí: Butora Robert, Počet diváků: 50

Sestava Baníku: Kočemba Daniel – Baroš Max, Gábor Adrian, Sladký Marek, Kunčický Lukáš, Kunčický Patrik, Lanča Jonáš, Skotnica Jan, Bigas Filip, Nalevajka Vojtěch, Kempný Filip. Trenéři: Culinka Miroslav a Valošek Adam

Trenéři: „Na Datyňském kluzišti se moc hezkého fotbalu nehrálo. Soupeř se zavřel na své polovině a hrozil z brejků. My jsme se těžko prosazovali středem hřiště, kde byl nejhorší terén. Všichni ale zaslouží pochvalu, makali na sto procent. I přes déšť, zimu a bláto, se kluci snažili kličkovat a také předvedli pár kombinačních akci.“

.

MFK Karviná – FK Baník Albrechtice (Starší přípravka) 9:11 (5:7)

Starší přípravka sehrála další mistrovské utkání v nové sezóně, a to na hřišti soupeře, kdy zajížděla na hřiště mužstva MFK Karviná. A v tomto utkání si připsala další vítězství v sezóně, když zvítězila výsledkem 9:11

Branky Baníku: Žiga Patrik 4, Wojtyna Vojtěch 4, Hermann Matias, Lacko Viktor, Culinka Ondřej

Sestava Baníku: Nalewajka Marek – Žiga Patrik, Wojtyna Vojtěch, Culinka Ondřej, Camaj Damian, Křižan Felix, Hermann Matias, Lacko Viktor, Hermannová Klára, Martínek Vojtěch, Stebel Jan, Ličak Kryštof. Trenéři: Kulhánek Ondřej, Valošek Dan a Hermann Martin

Trenéři: „Starší přípravka vyjela k mistrovskému utkání do Karviné. Bojovné utkání nahoru, dolů. Náš pressing a tlak na získání míče, byl o trochu lepší a kluci z Karviné byli lehce zaskočeni. K vidění byly jak pohledné kličky, tak občasná kombinace, která už není cizím pojmem. Hezké brankářské zákroky předvedl Marek Nalewajka. Všem dětem děkujeme za hezké fotbalové odpoledne.“