Víkendové výsledky našich mládežnických týmů

Je za námi další víkend a přinášíme konečně tradiční přehled výsledků našich mládežnických týmů. Dorost odehrál domácí utkání s týmem FK Těrlicko 2022. Starší a mladší žáci se představili na hřišti Petřvaldu u Karviné. B tým mladších žáků doma přivítal tým Dětmarovic. Starší přípravka doma se střetla s týmem z Horních Bludovic. Mladší přípravka odehrála další utkání na hřišti Gascontrolu Havířov. Více uvnitř článků.

FK Baník Albrechtice (Dorost) – FK Těrlicko 2022 3:3 (2:2)

V neděli sehrálo další mistrovské utkání v nové sezóně mužstvo dorostenců, a to na domácím hřišti s týmem FK Těrlicko 2022. V tomto utkání šli naší dorostenci hned v úvodu utkání do dvoubrankového vedení, hosté však dokázali ještě do prvního poločasu srovnat a ve druhém poločase dokonce utkání otočit ve svůj prospěch. Naši kluci však dokázali ještě do konce utkání zaslouženě vyrovnat na konečných 3:3.

Branky: 2. a 88. Kantor Robin, 9. Porembski Jan – 30. a 70. Michejda Vojtěch, 40. Schneider Patrik, ŽK: 87. Kantor Robin – 53. Schneider Patrik, Rozhodčí: Sklepek Jan, Počet diváků: 70

Sestava Baníku: Himlar Jiří – Himlar Ondřej, Cyž Radek, Šlampiak Petr, Hegedüs Matěj – Miczka Václav, Cyž Matěj, Porembski Jan, Luňák Samuel – Feber Denis, Kantor Robin. Střídali: Mrowiec Daniel, Zwyrtek Adam, Drozdzik Marek. Trenéři: Míček Martin a Chmiel Marek

Trenéři: „Do nedělního utkání jsme vstoupili výborně. Brzy jsme vedli 2:0, ale poté nás soupeř zatlačil a dokázal ještě do konce první půle srovnat. Druhý poločas jsme měli optickou převahu, ale museli jsme zápas srovnávat až v závěru utkání. Myslím, že dnešní bod, je pro obě strany spravedlivý.“

.

TJ Petřvald u Karviné – FK Baník Albrechtice (Starší žáci) 0:3 (0:0)

V sobotu 10. září sehráli starší a mladší žáci druhé venkovní mistrovské utkání, a to na hřišti mužstva TJ Petřvald u Karviné. Oba naše týmy vezou domů plný počet šesti bodů. Starší žáci po vítězství výsledkem 0:3. Mladší žáci zase vezou domů tři body po zaslouženém vítězství výsledkem 1:5.

Branky: 55., 60. a 65. Roudenský Samuel, Rozhodčí: Klečacký Marek, Počet diváků: 35

Sestava Baníku: Kočemba Daniel – Jokiel Jakub, Mattausch Vojtěch, Kunčičky Martin, Skotnica Samuel, Mrajca Adam, Šplíchal Patrik, Melecký Václav, Roudenský Samuel, Fülöp Nickolas, Cyž Radek. Střídali: Hruška Vít, Kübl Jan, Culinka Jakub. Trenéři: Šplíchal Pavel, Roudenský Roman, Melecký Jaromír

Trenéři: „Musíme uznat, že první poločas byl velmi vyrovnaný a dokud nám soupeř stačil fyzický, tak jsme měli co dělat. Šance byli na obou stranách. Druhý poločas jsme změnili rozestavení a na hřišti to bylo znát. Postupem času jsme ovládli hřiště. Pochválit zaslouží celý tým v čele se Samuelem Roudenským, který zaznamenal hattrick a jedno břevno. V závěrečné minutě ještě domácí gólman chytil penaltu našemu kapitánovi.“

.

TJ Petřvald u Karviné – FK Baník Albrechtice (Mladší žáci) 1:5 (1:3)

Branky: 15. Kubín Matyáš – 10. a 17. Mattausch Vojtěch, 19. Jokiel Jakub, 37. Kočemba Daniel, 45. Mrózek Jakub, Rozhodčí: Klečacký Marek, Počet diváků: 30

Sestava Baníku: Lanča Jonáš – Bigas Filip, Jokiel Jakub, Kočemba Daniel, Mattausch Vojtěch, Mrózek Jakub, Reli Jakub, Nalevajka Vojtěch, Wilczek David, Kempný Filip, Olszar Ondřej. Trenéři: Culinka Miroslav a Valošek Adam

Trenéři: „Zápas s Petřvaldem, byl vyrovnaný zhruba do 15 minuty, pak jsme převzali taktovku a udávali tempo hry. Stále je třeba pracovat na koncovce. Projdeme přes celé hřiště a skončíme na brankářovi. Ten Petřvaldský byl navíc výborný. Šancí jsme měli na tři zápasy. Přijeli jsme jen s deseti kluky a fyzický jsme opět nepropadli, což nás mile překvapilo. Navíc dva hráči, Mattausch s Jokielem, měli v nohách více než poločas z ranního zápasu starších žáků. Opět všem děkujeme za výkon.“

.

FK Baník Albrechtice (Mladší žáci „B“) – SK Dětmarovice 17:3 (6:2)

V sobotu krátce po obědě sehrálo třetí mistrovské utkání v nové sezóně B mužstvo mladších žáků. Tentokrát sehráli naši mladí fotbalisté utkání na domácí půdě s týmem z Dětmarovic. V tomto utkání naší mladí hráči svého soupeře zaslouženě porazili, a to vysokým výsledkem 17:3 a připsaly si další tři body.

Branky Baníku: Olszar Ondřej 5, Gábor Adrian 4, Valošek Oliver 3, Sladký Marek 2, Zielina David, Brachaczek Tomáš, vlastní

Sestava Baníku: Stachura Lukáš – Brachaczek Tomáš, Gábor Adrian, Skotnica Jan, Zielina David, Kunčický Lukáš, Piskorz Filip, Valošek Oliver, Olszar Ondřej, Šebestík Benjamin, Baroš Max, Sladký Marek. Trenéři: Culinka Miroslav a Valošek Adam

Trenéři: „Není nic, co bychom vytýkali. Do soupeře jsme se opřeli hned ze začátku, napadali jsme důsledně, vyhrávali souboje. Kluci si zápas do jednoho užili. Pochvala pro Lukáše v bráně, několikrát prokličkoval až na půlku hřiště. Všichni si dovolili spoustu kliček a zakončení.“

.

FK Baník Albrechtice (Starší přípravka) – FC Horní Bludovice 14:3

Starší přípravka sehrála další mistrovské utkání v nové sezóně, a to na domácím hřišti, kde se střetla s týmem FC Horní Bludovice. A v tomto utkání si připsala další vítězství v sezóně, když zvítězila výsledkem 14:3.

Branky Baníku: Culinka Ondřej 3, Valošek Tobiáš 3, Preisner Adrian 2, Wojtyna Vojtěch 2, Žiga Patrik, Kania David, Hermannová Klára, Hermann Matias

Sestava Baníku: Nalewajka Marek – Žiga Patrik, Hermann Matias, Kania David, Křižan Felix, Kübl Jakub, Preisner Adrian, Valošek Tobiáš, Hermannová Klára, Wojtyna Vojtěch, Culinka Ondřej. Trenéři: Kulhánek Ondřej, Valošek Dan a Hermann Martin

Trenéři: „Do zápasu proti Horním Bludovicím jsme nastoupili v silné sestavě. Na hře a ve finále i na výsledku to bylo znát. V první půli jsme naráželi na tuhý odpor v obraně soupeře, který i když do sestavy z části zařadil i evidentně mladší kluky, dokázal našemu tlaku srdnatě vzdorovat. Problém nám rovněž dělaly dlouhé nakopávané rozehrávky soupeře, ze kterých vznikaly nebezpečné situace před naší bránou. Skóre se začalo výrazněji vybarvovat po přestávce, kdy na jedné straně naši kluci ztratili ostych a na druhé straně možná soupeři trochu docházely síly. Za dobrý výkon a bojovnost zaslouží náš tým určitě pochvalu. Nesmíme se však ukolébat, čekají nás těžší, věkově vyrovnanější soupeři.“

.

FK Gascontrol Havířov -FK Baník Albrechtice (Mladší přípravka) 19:5

V pondělí sehrálo druhé mistrovské utkání v nové sezóně mužstvo mladší přípravky, a to na půdě mužstva FK Gascontrol Havířov. Ve druhém utkání nové sezóny mladší přípravka prohrála výsledkem 19:5. Nic se neděje, jedem dále.

Branky Baníku: Szász Hugo 2, Ličák Kryštof 2, Červenka Mikuláš

Sestava Baníku: Zahraj Gabriel František – Pospíšil Ondřej, Szász Hugo, Křižan Alex, Červenka Mikuláš, Dobrovodský Lukáš, Warta Štěpán, Wlosok Vojtěch, Ličák Kryštof. Trenéři: Ličák Michal a Smiga Radim

Trenéři: „Pondělní zápas se našim klukům moc nepovedl. Soupeř byl víc soustředěný a z našich zbytečných chyb při rozehrávce jsme inkasovaly většinu gólů. Je třeba se z těchto chyb poučit a na další zápas se lépe připravit.“