Víkendové výsledky našich mládežnických týmů

Je za námi další víkend a přinášíme konečně tradiční přehled výsledků našich mládežnických týmů. Dorost odehrál první utkání na hřišti soupeře. Starší a mladší žáci se představili na hřišti ve Fryčovicích. B tým mladších žáků zajížděl na hřiště MFK Havířov C. Starší přípravka se nejdříve na úvod nové sezóny představila doma proti Gascontrolu Havířov a v úterý ve Stonavě. Mladší přípravka v úvodním utkání nové sezóny hrála doma s Karvinou B. Více uvnitř článků.

TJ Havířov-Dolní Datyně – FK Baník Albrechtice (Dorost) 2:1 (2:1)

V neděli sehrálo druhé mistrovské utkání v nové sezóně a první na půdě soupeře mužstvo dorostenců, a to na hřišti mužstva TJ Havířov – Dolní Datyně. Z toho utkání dorost Baníku odešel bohužel poražen těsným výsledkem 2:1, i když byl více než vyrovnaným soupeřem domácích. Hlavně ve druhém poločase, kdy dorost Baníku nepustil domácí vůbec k ničemu a naopak zahodil několik svých vyložených šanci. Nic se neděje, jedeme dál.

Branky: 19. Ožana Tobias, 45. Volný Matyáš z pok. kopu – 37. Luňák Samuel, Rozhodčí: Vítek Jakub, Počet diváků: 70

Sestava Baníku: Himlar Jiří – Drozdzik Marek, Cyž Radek, Zwyrtek Adam, Mihalco Ondřej – Gruszkowski Jakub, Cyž Matěj, Porembski Jan, Hegedüs Matěj – Feber Denis, Luňák Samuel. Střídali: Kantor Robin, Mrowiec Daniel, Juchno Daniel, Recman Václav, Kopel Ondřej, Ferenc Tomáš. Trenéři: Míček Martin a Chmiel Marek

Trenéři: „Ve druhém utkání jsme ochutnali hořkost porážky na hřišti v Dolních Datyních. Utkání rozhodl náš nepovedený první poločas. Na první gól domácích jsme ještě dokázali zareagovat, ale v poslední minutě jsme inkasovali z kontroverzní penalty. Ve druhém poločase jsme útočili do plných. Chyběl větší nápad, i když šance jsme si nějaké vytvořili, už jsme nedokázali srovnat. Utkání bylo dost hektické a kluci řešili mnoho slibných situací zbrkle.“

.

TJ Sokol Fryčovice – FK Baník Albrechtice (Starší žáci) 3:3 (0:2)

Branky: 44. Bílek Jakub z pok. kopu, 51. Adamovský Patrik, 64. Strnadel Radek – 13. Cyž Radek, 35. Kübl Jan, 67. Hruška Vít, ŽK: 55. Bílek Jakub – 47. Roudenský Samuel, Rozhodčí: Stankov Patrik, Počet diváků: 50

Sestava Baníku: Kočemba Daniel – Kunčičky Martin, Skotnica Samuel, Hruška Vít, Mrajca Adam, Pawlas Tobiáš, Šplíchal Patrik, Szturc Dominik, Roudenský Samuel, Fülöp Nickolas, Cyž Radek. Střídali: Mattausch Vojtěch, Kübl Jan, Křižan Matěj, Chobot Daniel František, Culinka Jakub. Trenéři: Šplíchal Pavel, Roudenský Roman, Melecký Jaromír

Trenéři: „Ve velmi tvrdém zápase jsme vyhráli první poločas 2:0, kdy jsme zahodily několik šancí, a musel nás podržet i gólman. Ve druhém poločase soupeř ještě přitvrdil,začali padat i žluté karty hra se začala kouskovat a domácí otočili zápas na 2:3 a my dohrávali se 4 zraněnými hráči přesto 3 minuty před koncem dokázal vystřelit remízu Víťa Hruška.“

.

TJ Sokol Fryčovice – FK Baník Albrechtice (Mladší žáci) 2:6 (1:3)

Branky: 28. Uherík Kryštof, 57. Wlaka Martin – 2., 39. a 54. Mrózek Jakub, 16. Řuchovský Petr, 29. Brachaczek Tomáš, 45. Kempný Filip, Rozhodčí: Stankov Patrik, Počet diváků: 50

Sestava Baníku: Kočemba Daniel – Brachaczek Tomáš, Kempný Filip, Lanča Jonáš, Mattausch Vojtěch, Mrózek Jakub, Reli Jakub, Skotnica Jan, Šebestík Benjamin, Sladký Marek, Řuchovský Petr, Culinka Ondřej. Trenéři: Culinka Miroslav a Valošek Adam

Trenéři: „Utkání bychom zhodnotili do páru vět. Dnes to byl houževnatý soupeř a naše špatné řešení v koncovce. V utkání jsme se zbytečně moc naběhali. Vybojujeme míč a v zakončení, po selhání, namažeme soupeři a zase musíme běžet 20 metrů zpět. Místo, abychom míč ihned získali zpět. Fyzicky a individuálně jsme ale dnes byli mnohem lepší, než tým z Fryčovic. Všem opět musíme poděkovat.“

.

MFK Havířov „C“ – FK Baník Albrechtice (Mladší žáci „B“) 1:11 (0:9)

V neděli sehrálo druhé mistrovské utkání v nové sezóně a první na půdě soupeře B mužstvo mladších žáků. Tentokrát sehráli naši mladí fotbalisté utkání na hřišti mužstva MFK Havířov „C“ odkud si odvezli vysoké vítězství 1:11 a zaslouženě si připsaly další tři body.

Branky: 66. Daněk Josef – 13., 25. a 30. Valošek Oliver, 3., 33. a 61. Nalevajka Vojtěch, 27., 28. a 65. Řuchovský Petr, 14. a 15. Bigas Filip, Rozhodčí: Wojaczek Jan, Počet diváků: 30

Sestava Baníku: Piskorz Filip – Bigas Filip, Řuchovský Petr, Jokiel Jakub, Nalevajka Vojtěch, Olszar Ondřej, Stachura Lukáš, Valošek Oliver, Kunčičký Martin, Wilczek David, Šebestík Benjamin. Trenéři: Culinka Miroslav a Valošek Adam

Trenéři: „B tým si v neděli zahrál zápas na hřišti MFK Havířov. Všichni makali naplno a odměnou jim byl hezký výkon se spoustou zakončení. Dnes jsme se hůře se prosazovali přehuštěným středem. Děkujeme všem.“

.

FK Baník Albrechtice (Starší přípravka) – FK Gascontrol Havířov 12:6

Ve čtvrtek 1. září odehrála starší přípravka Baníku první mistrovské utkání, kdy na domácím hřišti přivítala mužstvo FK Gascontrol Havířov. Starší přípravka toto utkání zvládla a zaslouženě zvítězila.

Branky Baníku: Wojtyna Vojtěch 3, Preisner Adrian 3, Camaj Damian 2, Culinka Ondřej 2, Kania David, Valošek Tobiáš

Sestava Baníku: Nalewajka Marek – Camaj Damian, Culinka Ondřej, Hermann Matias, Kania David, Křižan Felix, Preisner Adrian, Valošek Eliáš, Valošek Tobiáš, Wojtyna Vojtěch, Hermannová Klára. Trenéři: Ondřej Kulhánek, Dan Valošek, Martin Hermann. Trenéři: Kulhánek Ondřej, Valošek Dan a Hermann Martin

Trenéři: „Proběhlo první utkání starší přípravky po prázdninové přestávce. I když to podle skóre možná nevypadá, tak utkání bylo velice vyrovnané a soupeř nám nic nedaroval. O každý metr na hřišti musel náš tým tvrdě bojovat a rozhodující byla nakonec hlavně efektivita v proměňování šanci. Mimo starší kluky a děvče, kteří tvořili hlavní oporu našeho týmu, se velice dobře zapsali i někteří mladší, pro které to byl vůbec první zápas za starší přípravku. Máme tedy na čem stavět, ale také rozhodně na čem pracovat! Sportu zdar a fotbalu zvláště.“

.

SK Stonava – FK Baník Albrechtice (Starší přípravka) 3:8

Dnes sehrála starší přípravka další mistrovské utkání v nové sezóně, a to na hřišti sousední Stonavy. Odkud si veze zasloužené vítězství výsledkem 3:8.

Branky Baníku: Kania David 2, Valošek Tobiáš 2, Hermann Matias, Kübl Jakub, Camaj Damian, Stebel Jan

Sestava Baníku: Nalewajka Marek – Melecký Matyáš, Hermann Matias, Valošek Eliáš, Kübl Jakub, Camaj Damian, Kania David, Stebel Jan, Valošek Tobiáš, Hermannová Klára, Mojžíšek Radim, Martínek Vojtěch. Trenéři: Kulhánek Ondřej, Valošek Dan a Hermann Martin

Trenéři: „Na krásně připraveném hřišti v sousední Stonavě naši kluci a holčina odehráli pěkný zápas. Derby se neslo v bojovném duchu, spousta soubojů, kliček, ale i pěkných gólových akcí. Za dnešní výkon naše malé fotbalisty chválíme a jsme velice rádi i za to, že jsme konečně našli oporu v bráně.“

.

FK Baník Albrechtice (Mladší přípravka) – MFK Karviná „B“ 13:10

První mistrovské utkání v nové sezóně sehrálo mužstvo mladší přípravky, a to na domácí půdě s týmem MFK Karviná „B“. V úvodním utkání sezóny mladší přípravka zvítězila výsledkem 13:10.

Branky Baníku: Szász Hugo 3, Warta Štěpán 3, Ličák Kryštof 3, Wlosok Vojtěch 2, Zahraj Gabriel František, Nitsche Jakub

Sestava Baníku: Ličák Štěpán – Křižan Alex, Nitsche Jakub, Szász Hugo, Šenkeřík Jaroslav, Warta Štěpán, Zahraj Gabriel František, Wlosok Vojtěch, Ličák Kryštof. Trenéři: Ličák Michal a Smiga Radim

Trenéři: „Včera jsme odehráli první mistrovský zápas v nové sezóně. Pro některé borce to byl první ostrý start vůbec. Všichni se s tím poprali nad své možnosti. Bylo k vidění spousty gólu i pohledných akcí. Už teď se těšíme na další společné tréninky a zápasy.“