Z Libhoště si vezeme bod, FC Libhošť – Baník Albrechtice 2:2

V rámci 11. kola 1. A třídy skupiny B od 15 hodin nastoupili fotbalisté Baníku na hřišti dvanáctého celku soutěže – FC Libhošť. V tomto utkání se dostali do vedení domácí, a to ve 25. minutě a touto brankou také domácí uzavřeli první poločas. Do druhého poločasu Baník však vstoupil velmi dobře, jelikož hned po třech minutách se premiérové trefil v dresu Baníku mladík Daniel Vondrus a vyrovnal skóre utkání. V 57. minutě však vrátil domácím vedení Patrik Čapka, který se prosadil po rohovém kopu. Vedení však domácí neudrželi. V 68. minutě srovnal střelou po špatné rozehrávce domácích Antonín Chumchal na konečných 2:2. Zápas tak skončil nerozhodným výsledkem 2:2. Baník si tak po ne moc přesvědčivém výkonu připisuje jeden bod!

FC Libhošť – FK Baník Albrechtice 2:2 (1:0)

Baníkovci odjeli do Libhoště bez dvojice Tomáš Izaiáš a Jan Hovůrka, a jen na lavičku se posadil Jindřich Klus. Do základní sestavy Baníku se vrátil Antonín Chumchal a hlavní trenér Baníku nasadil od začátku utkání i Daniela Vondruse. Do branky opět nastoupil Gabin Laurenčík.

První poločas na hřišti v Libhošti začal z obou stran opatrně, žádný z celků si nevytvořil větší herní převahu, ani šance. Domácí měli pár střeleckých pokusu po chybách obránců Baníku, ale ani jedna nebyl gólová. Na druhé straně střelu Antonína Chumchala, která mířila do branky Libhoště zneškodnil jeden z domácích obránců. Ve 25. minutě se zrodila první gólová šance, kterou domácí dokonale využili. Domácí Tadeáš Turský vyslal střelu, která skončila až v síti Baníku – 1:0. V dalším průběhu prvního poločasu se hra vrátila do starých kolejí a hrálo se převážně ve středu hřiště. O vyrovnání se pokusil Baník několikrát, ale vždy tomu něco chybělo. A ani domácí se již v prvním poločase střelecký neprosadili. První poločas tak příliš fotbalové krásy nenabídl, ale do kabin odcházeli spokojenější domácí, kteří využili jednu ze svých šancí.

Do druhého poločasu vstoupil Baník s cílem zlepšit svůj výkon a skóre utkání vyrovnat a překlopit na svoji stranu. A fotbalisté Baníku začali druhý poločas výborně. Ve 48. minutě utekl domácí obraně mladík Daniel Vondrus a svůj samostatný únik využil a nedal domácímu brankáři šanci – 1:1. Pro tohoto hráče Baníku to byla premiérová trefa v mistrovských utkáních mužů za Baník. Baník držel více míč na svých kopačkách, ale domácí svoji obětavosti, bojovnosti a tvrdosti, někdy až za hranici normálního faulu dělali Baníku problémy. Šance byli na obou stranách. Největší za stavu 1:1 měl Baník, když Antonín Chumchal ke smůle Baníku nastřelil břevno domácí branky, a tak udeřilo na druhé straně. Třetí gól v utkání přišel v 57. minutě, když se po rohovém kopu dostal míč k Patriku Čapkovi a ten ho poslal do sítě – 2:1. Domácí mohli navýšit své vedení povedenou střelou jednoho ze svých hráčů, ale střela domácího hráče skončila jen na tyčce Albrechtické brány. Baník po obdržené brance začal zatápět domácímu týmů, kterému začali docházet fyzické síly. V 68. minutě bylo srovnáno. Špatný odkop domácích zachytil Bruno Antonín a poslal přihrávku na Antonína Chumchala, který z otočky nachytal domácího brankáře a střelou k tyčce srovnal skóre – 2:2. Do konce utkání zbývalo něco přes dvacet minut. Domácí již žádnou velkou příležitost neměli, aktivnějším týmem byl Baník, ale také žádnou velkou příležitost si nevypracoval. Tedy až v nastaveném čase, když z poloviny hřiště rozehrával přímý volný kop David Dorozlo a přesným centrem našel Michala Kvapila, který se dostal k míči a poslal ho metr před branku na volného Bruna Antonína, ale ten ke smůle Baníku z metru branku přestřelil a určil tedy, že utkání skončí remízou 2:2. Baník tak z Libhoště po nepřesvědčivém výkonu, a to hlavně v prvním poločase odjíždí s jedním bodem!

Branky: 25. Turský Tadeáš, 58. Čapka Patrik – 48. Vondrus Daniel, 68. Chumchal Antonín, ŽK: 59. Symerský Daniel, 89. Eckelsberger Pavel, Rozhodčí: Poledník Radek – Chýlek Martin, Vranay Vojtěch, Počet diváků: 100

FC Libhošť: Dubec – Blažek M., Eckelsberger P., Šimíček D., Čapka Jar. – Hanzelka P. (88- Eckelsberger J.). Symerský, Pojezdala, Turský (90. Burget J.) – Kramoliš, Čapka Pat.. Trenér: Hanzelka Radek

FK Baník Albrechtice: Laurenčík – Žyla D. (50. Schindler, 76. Hogh), Kociolek Jakub (7. Wojciechowski), Vagner, Pařík – Kubiena, Vondrus (81. Klus), Dorozlo, Žyla M. (56. Antonín), Chumchal – Kvapil. Trenér: Nešpor Radek