Doma opět za tři body! Baník Albrechtice – SC Smilovice 4:2

S týmem ze Smilovic se v nedělním odpoledni v rámci 10. kola 1. A třídy skupiny B utkal Baník Albrechtice. V prvním poločase byli domácí Baníkovci lepším týmem a Smilovice přehrávaly. Odměnou za aktivní projev byl Baníku gól ve 27. minutě, který po přihrávce Jindřicha Kluse vsítil Michal Kvapil. Baník tak vedl po první půli utkání o jednu branku. V druhém poločase už hra více postrádala kvalitu, přesto byli k vidění další branky. Na 2:0 zvyšoval v 55. minutě Jan Hovůrka, kterého poté doplnil třetím gólem Baníku v 60. minutě Michal Kvapil. Hosté se dokázali prosadit dvakrát, a to v 71. minutě a poté v 83. minutě. Navíc se hosté, ale nezmohli a v již v nastaveném čase potvrdil zasloužené vítězství Baníku na konečných 4:2 Antonín Chumchal. Baník tak doma opět zvítězil, a to zaslouženým výsledkem 4:2!

FK Baník Albrechtice – SC Smilovice 4:2 (1:0)

Do dalšího domácího utkání, a to již pátého v nové sezoně hlavní trenér Radek Nešpor poslal kromě dvou změn oproti minulému utkání v Jablunkově stejnou sestavu. Do základní sestavy se vrátil Jakub Kociolek, který nahradil Matěje Schindlera a v záložní řádě se objevil od začátku Rostislav Hogh místo Antonína Chumchala. Do branky opět nastoupil Gabin Laurenčík.

Od hvizdu hlavního rozhodčího měl Baník míč více na kopačkách než hosté ze Smilovic, kteří přijeli hrát ze zatažené obrany a spoléhat na brejkové situace, kdy většinu přihrávek směřovali na rychlého Petra Čermáka. Hosté měli několik střeleckých pokusu, ale ani jeden nezamířil přesně. Baník měl v prvním poločase více šanci než hosté, ale neujala se ani jedna. Baník byl přesto odměněn za aktivní projev v první půli jednou, a to ve 27. minutě, když se po přesné přihrávce prosadil střelou Michal Kvapil a poslal své hráče do vedení – 1:0. Do konce prvního poločasu již žádnou branku přítomní diváci neviděli, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro Albrechtické hráče.

Do druhého poločasu nastoupil Baník jen s jedinou změnou, kdy Rostislava Hogha nahradil Antonín Chumchal. Druhý poločas se po většinu odehrával na polovině hostů. Diváci se po několika nepřesných zakončeních dočkali další branky v 55. minutě, kdy Baník zahrával volný přímý kop. K rozehrání volného přímého kopu se postavil Marcin Žyla a vyslal na branku povedený pokus, který se odrazil od tyčky hostující branky přímo k volnému Janu Hovůrkovi, pro kterého nebyl problém dostat míč do sítě – 2:0. Další branka Baníku přišla v 60. minutě, kdy po autovém vhazování se nejlépe před brankou Smilovic zorientoval Michal Kvapil, otočil se kolem hostující hráče a poslal přes brankáře míč do sítě – 3:0. Baník byl v utkání lepším týmem, ale hosté se ani po třetí obdržené brance nevzdali, jelikož v 71. minutě se dostal k míči v pokutovém území Radek Cienciala a snížil přesnou střelou – 3:1. Po obdrženém gólů Baník měl poté několik velkých příležitosti, ale ty bohužel neproměnil a přišel trest v podobě druhé branky Smilovic, když se v 83. minutě po centru přesně umístěnou hlavičkou prosadil Filip Przyczko3:2. Hosté tak vycítili naději na bodový zisk, ale to již Baník do konce utkání nepovolil a naopak své zasloužené vítězství potvrdil již v úplném závěru gólem do prázdné branky Antonín Chumchal 4:2. Baník tak získal do tabulky 1. A třídy skupiny B další tři body. Baník tak doma opět zvítězil zaslouženým výsledkem 4:2!

Branky: 27. a 60. Kvapil Michal, 55. Hovůrka Jan, 90. Chumchal Antonín – 71. Cienciala Radek, 83. Przyczko Filip, ŽK: 52. Klus Jindřich, 82. Vondrus Daniel, 87. Schindler Matěj – 41. Barteczek Roman, 41. Čermák Petr, 61. Kroužek Tomáš, 69. Samek Miroslav, 85. Barteczek Radek, Rozhodčí: Bartoš Ivan – Pobořil Radek, Klimek Tomáš, Počet diváků: 110

FK Baník Albrechtice: Laurenčík – Žyla D., Kociolek Jakub, Vagner, Izaiáš (69. Schindler) – Hogh (46. Chumchal), Kvapil, Žyla M., Klus (80. Pařík M.), Kubiena (69. Vondrus) – Hovůrka. Trenér: Nešpor Radek

SC Smilovice: Kroužek T. – Barteczek Rom., Kocur, Samek, Kohut P. – Wilk, Dytko (88. Balvar), Barteczek Rad., Cienciala (78. Wojnar) – Przyczko, Čermák (65. Pristáš). Trenér: Kroužek Jiří