Tři body zůstaly doma, Baník Albrechtice – FC Vratimov 2:1

Po úvodní výhře v Dolní Lutyni čekal na Baníkovce první domácí souboj v nové sezoně v 1.A třídě skupiny B. Soupeřem Baníku byl velmi silný Vratimov. Albrechtičtí fotbalisté vstoupili do tohoto utkání velmi aktivně a byli v prvním poločase lepším týmem, a tak zaslouženě svoji aktivitu zužitkovali dvěma góly zásluhou Jindřicha Kluse z 20. a 24. minuty. Ve druhém poločase se prosadil jen tým Vratimova, a to jednou v 60. minutě. Další branky již nepadly a Baník si svůj náskok 2:1 pohlídal a připsal si i ve druhém mistrovském utkání tři body!

FK Baník Albrechtice – FC Vratimov 2:1 (2:0)

Trenér Baníku Radek Nešpor udělal oproti úvodnímu utkání několik změn v základní sestavě. Na levé straně obrany místo Tomáše Izaiáše nastoupil Matěj Schindler. V záložní řadě se od začátku objevil Marek Pařík a v útoku Jan Hovůrka, kteří nahradili Marcina Žylu a Filipa Kondziolku. Do branky opět nastoupil Gabin Laurenčík.

Soupeř z Vratimova oproti minulé sezóně svůj tým docela obměnil, a tak Baníkovce čekal velmi silný a běhavý soupeř. Do utkání však lepé vstoupil domácí Baník, který byl pohyblivějším a aktivnějším týmem. Několik příležitosti měl Baník na vstřelení úvodní branky, ale ujala se až příležitost ve 20. minutě, když se po pěkné kombinaci prosadil nechytatelnou střelou Jindřich Klus a poslal Baník do vedení – 1:0. Uběhly čtyři minuty a Baník se radoval podruhé, když se dostal ke střele opět Jindřich Klus a jeho střela skončila až za zády překvapeného brankáře Vratimova Štrompa – 2:0. Další šance Baníku se neujaly. Ani hlavička Kvapila, samostatný nájezd Kubieny a ani dorážka Chumchala. Hosté za první poločas měli je jedinou příležitost, a to až ke konci prvního poločasu, kdy Krejčířik netrefil branku z malého vápna. Jinak Vratimov pomalu nevystřelil ani na branku. Baník tak první poločas vyhrál zaslouženě výsledkem 2:0, a to skóre mohlo být mnohem vyšší.

Do druhého poločasu Baník nastoupil se stejnou sestavou jak začal ten první. Hosté z Vratimova udělali jedinou změnu, když místo Vojtěcha Krejčířika nastoupil bývalý ligový hráč Jakub Hottek. Hostům tato změna pomohla. Hru vyrovnali a měli i několik příležitosti, ale i Baník měl několik možnosti na další vstřelení branky. Přítomní diváci viděli v utkání již jen jedinou branku, když se v 60. minutě prosadil po odraženém míči Vojtěch Osvěčík a snížil stav utkání – 2:1. Jak již bylo zmíněno, že Baník měl několik možnosti na navýšení skóre utkání, ale nestalo se tak, jelikož v obrovských šancích vychytal Albrechtické hráče brankář Štromp. Vychytal například v tváři – tvář Michala Kvapila. Zneškodnil několik nebezpečných střeleckých pokusu a v gól neskončila ani střela Petra Kubieny. Hosté kromě jedné trefy, další své šance neproměnili. Baník si tak dá se říci, zaslouženě připisuje i z úvodního domácího utkání v nové sezóně tři body.

Branky: 20. a 24. Klus Jindřich – 60. Osvěčík Vojtěch, ŽK: 34. Pařík Marek, 58. Vagner Lukáš – 34. Brezula Lukáš, 67. Osvěčík Vojtěch, 84. Pešek Radim, Rozhodčí: Vranay Vojtěch – Godfryd Vojtěch, Šimík Martin, Počet diváků: 100

FK Baník Albrechtice: Laurenčík – Žyla D. (81. Hogh), Kociolek Jakub, Vagner, Schindler (64. Žyla M.) – Kubiena, Klus (85. Antonín), Pařík, Kvapil, Chumchal (63. Izaiáš) – Hovůrka (60. Wojciechowski). Trenér: Nešpor Radek

FC Vratimov: Štromp – Jašek, Babič, Pešek – Osvščík V., Tomšů (85. Hrdý) – Brezula, Osvěčík M., Piskoř – Trmal (73. Racko), Krejčířik (46. Hottek). Trenér: Racko Filip