Ohlédnutí za Albrechtickým fotbalovým kempem

Ve dnech 25. – 28. července se uskutečnil 3. ročník Albrechtického fotbalového kempu. Po čtyři dny se do našeho areálu sjíždělo 47 dětí jak z našeho fotbalového klubu, tak také z klubů okolních. Začátek byl vždy od 8.30 hodin a rodiče si děti vyzvedávali v 17 hodin. Kluci a děvčata si užili spoustu zábavy, sportovního vyžití, turnaj v minigolfu a také různých soutěží ať už pohybových tak také vědomostních.

Počasí bylo neúprosné, jelikož nás po celou dobu kempu bičovalo sluníčko ze všech stran a teploty se pohybovaly kolem 30 stupňů. Nejnabitější byl sobotní den, kdy k nám zavítal bývalý ligový fotbalista a držitel dvou mistrovských titulů (FC Baník Ostrava, FC Viktoria Plzeň) pan Aleš Neuwirth. Děti si s ním užili tiskovku, autogramiádu a také odpolední trénink. Sobotní večer pak patřil opékání parků s rodiči a stanování v areálu FK BANÍK. 

„Jsme strašně moc rádi, že si děti kemp užili se vším všudy a všichni se vrátili domů bez zranění. Přes obrovské vedra se děti statečně držely a my jsme dodrželi plán programu do puntíku. Je moc fajn, že děti nezanevřou na fotbal a sport jako takový ani o prázdninách,“ okomentoval dění na kempu trenér Lukáš Hawlasek.

Obrovský dík patří všem partnerům kempu a to hlavně NADACI ČEZ, NADACI OKD, STONAVSKÉ RESTAURACI a firmě JOMA. Díky kterým je kemp finančně dostupný pro všechny děti. Na kempu se podíleli trenéři z našeho Albrechtického fotbalového klubu a také bývalý trenér FC BANÍK OSTRAVA Zdeněk Grygar, za což si zaslouží kluci velký obdiv.

Už teď se těšíme na 4. ročník kempu, který se příští léto zase určitě uskuteční.