Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/fkbanikalbrechtice.cz/www.fkbanikalbrechtice.cz/wp-includes/post-template.php on line 284

Vítězství jsme urvali silou vůle, říká Petr Kubiena

Vítězství jsme urvali silou vůle, říká Petr Kubiena

Spokojenost zavládla v albrechtických řadách po vítězném úvodním mistrovském utkání na půdě nováčka v Dolní Lutyni. Baník dokázal na hřišti Dolní Lutyně otočit nepříznivý vývoj z 1:0 na 1:4 a odvezl si domů zasloužené tři body. V základní sestavě nechyběl Petr Kubiena, který uzavřel svým gólem skóre úvodního utkání. Po zápase jsme s Petrem prohodili několik málo slov právě o vítězném úvodním utkání, ale i o tom následujícím, ve kterém se Baník utká doma s Vratimovem. Jak odpovídal na několik málo dotazu Petr Kubiena, se dočtete uvnitř článku.

Petře, start nového sezóny vám vyšel perfektně. Vítězství na půdě nováčka Dolní Lutyně, kde to určitě nebudou mít soupeři jednoduché. Jak bys popsal první utkání nové sezóny?

Bylo to klasické první utkání sezóny, nervózní a na těžkém terénu hodně nepřesné.

Herní projev nebyl úplně ideální, s čímž určitě souhlasíš?

Samozřejmě, dlouho nám trvalo, než jsme se dostali do zápasu. Spousta nepřesných přihrávek, ztrát a chyběl klid v zakončení. Máme na čem pracovat.

Když to nešlo herně, tak byla vidět hlavně bojovnost. Byla bojovnost tím hlavním, čím jste svého soupeře porazili?

Přesně tak, vítězství jsme urvali silou vůle. Klíčová byla chycená penalta našim brankářem Gabinem a následná branka Michala Kvapila, tam se utkání zlomilo.

S vítězstvím tedy určitě spokojenost. Jak jsi vnímal výkony obou týmů?

Domácí hráli to, co potřebovali. Zalezli na svou půlku a čekali na naše chyby, s čímž jsme jim v úvodu utkání hodně pomohli. U nás vyzdvihnu bojovnost a nasazení hráčů, kteří nastoupili ze střídačky, pomohli utkání otočit.

I když šlo o nováčka, tak soupeř to byl na úvod velmi těžký. Měli jste respekt vůči soupeři?

Každý soupeř zaslouží respekt, ale v tomto utkání to bylo především o nás, zda dokážeme překonat to, že se nám nedařilo.

Jaký máš pocit z vlastního výkonu?

Věřím, že výkony nás všech budou zápas od zápasu lepší.

První vítězství na úvod sezóny, může týmu výrazně prospět do dalších utkání. Souhlasíš?

Určitě je to úleva, do Lutyně jsme přijeli pro 3 body. Lépe se nám teď bude soustředit na další zápasy, máme před sebou těžký los.

Jak bys zhodnotil zpětně letní přípravu?

Letní příprava je vždy hodně krátká. Věřím, že jsme k ní přistoupili zodpovědně, účast na tréninku byla vysoká i přes dovolené. Snad se v podzimní části ukáže, že jsme poctivě trénovali a podaří se nám zlepšit herní projev.

V neděli je na programu první domácí mistrovské utkání v nové sezóně, kdy přijede silný Vratimov. S jakým cílem půjdete k tomuto utkání?

Především se musíme zlepšit ve všech ohledech, Vratimov je soupeř, který naše chyby potrestá a proto je musíme minimalizovat. Určitě budeme chtít doma zvítězit a potěšit naše fanoušky.

Tradičně na závěr. Nějaký vzkaz pro fanoušky?

Věříme, že nás budou nadále podporovat a fandit jako doposud, všechny zveme na první domácí utkání proti Vratimovu.

Díky za rozhovor.