Vítězný vstup do sezóny, Dolní Lutyně – Baník Albrechtice 1:4

V sobotu rozehráli na hřišti soupeře Baníkovci další sezónu v 1.A třídě skupiny B. Soupeřem jim byl nováček soutěže, domácí tým TJ Sokol Dolní Lutyně. Naši hráči nezačali moc dobře, i když měli míč na svých kopačkách, tak jako první udeřil domácí tým, když se prosadil již v 5. minutě Lukáš Regec. Baníku však tato branka neuškodila a hnal se vyrovnáním. To přišlo však až ve 29. minutě, když se prosadil z pokutového kopu kapitán Lukáš Vagner. Baník měl, i když nepředváděl vůbec dobrý výkon v prvním poločase, tak přece jen měl více ze hry, vytvořil si šance, ale bez výsledného efektu, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1. Druhý poločas Baník nezačal dobře, trvalo patnáct minut než se Baník dostane do svého tempa. Domácí špatný výkon Baníku mohli potrestat v 60. minutě, když měli možnost pokutového kopu, ale brankář Laurenčík vystihl směr střely a pokutový kop zneškodnil. Tento moment jako by Baníkovce nakopl. Od 60. minuty byl na hřišti jen jeden tým, a to Baník zaslouženě potvrdil třemi brankami, když se nejdříve v 70. minutě krásně umístěnou střelou prosadil Michal Kvapil. Poté vstřelil třetí gól Baníku Antonín Chumchal a na konečných 1:4 v 87. minutě ve prospěch Baníku uzavřel střelou do prázdné branky Petr Kubiena. Svůj náskok si již Baník pohodlně hlídal a na úvod sezóny si připsal zasloužené vítězství 1:4!

TJ Sokol Dolní Lutyně – FK Baník Albrechtice 1:4 (1:1)

Trenér Baník Radek Nešpor mohl k úvodnímu utkání počítat skoro se všemi hráči svého mužstva. Chybělo jen zkušené duo David Dorozlo a Seweryn Wojciechowski. V základní sestavě se objevila nová posila v podobě Filipa Kondziolka a dlaší tři nové příchozí hráči – Daniel Vondrus, Matěj Schindler a Rostislav Hogh zůstali na lavičce náhradníku. Do branky v úvodním utkání nastoupil Gabin Laurenčík.

Nováček z Dolní Lutyně nastoupil do úvodního utkání v nejsilnějším složení i s dvěma novými hráči, kteří přišli z vyšší soutěže, a to s Filipem Szkutou a Lukášem Regecem. Baník byl v utkání favoritem, ale do vedení se nečekaně dostali domácí, když se ze standarní situace prosadil v 5. minutě hlavou Lukáš Regec a poslal nečekaně domácí do vedení – 1:0. Pro domácí velmi dobrý začátek. Baníku tato obdržená branka uškodila a nepředváděl moc dobrý výkon, ale postupem času se Baník z nečekaného vývoje zápasu vzpamatoval a převzal iniciativu ve vývoji utkání. Šance od Jindřicha Kluse a Antonína Chumchala však zůstaly zatím bez gólového efektu. Baníkovci se dočkali vyrovnání ve 29. minutě, když po jasném faulu na Antonína Chumchala nezbývalo hlavnímu rozhodčímu nic jiného než odpískat pokutový kop, který si vzal k exekuci Lukáš Vagner a proměnil – 1:1. Baník měl po vyrovnávací brance více ze hry. Domácí se snažili je nakopávanými míči se dostat do šance, a když už se tak stalo, tak jejich střelecké pokusy byli nepřesné. Baník měl také několik příležitosti, ale skóre utkání již do konce prvního poločasu se nezměnilo, a tak se šlo do kabin za stavu 1:1.

Do druhé půle nastoupil Baník beze změny v sestavě. Druhý poločas Baník nezačal dobře, trvalo patnáct minut než se Baník dostane do svého tempa, i tak měli pár střeleckých možnosti, ale ani jeden nebyl zatím úspěšný. Za to domácí špatný výkon Baníku mohli potrestat v 60. minutě, když měli možnost pokutového kopu po přísném odpískaném faulu brankáře Gabina Laurenčíka na domácího útočníka. Brankář Baníku ještě obdržel za protesty žlutou kartu. Pokutový kop domácích si vzal na starost Roman Novotný, ale neuspěl, jelikož brankář Baníku Gabin Laurenčík vystihl směr střely a pokutový kop zneškodnil. Tento moment jako by Baníkovce nakopl. Od 60. minuty byl na hřišti jen jeden tým, a to Baník zaslouženě potvrdil třemi brankami. Do vedení poslal Baník krásnou střelou ke vzdálenější tyčce za hranici pokutového území Michal Kvapil a poslal Baník do vedení – 1:2. Domácím značně odcházeli síly a hrálo se po zbytek utkání na jedné polovině hřiště. Třetí branka Baníku v utkání přišla v 81. minutě, když se po zpětné přihrávce Michala Kvapila prosadil Antonín Chumchal, když jeho střelu dokázal domácí brankář vyrazit jen do sítě – 1:3. Baník se prosadil ještě jednou, když v 87. minutě vybojoval na vlastní polovině míč střídající Bruno Antonín a poslal za domácí obranu míč na nabíhajícího Michala Kvapila, který jsi zkušeně pohlídla ofsajdové postavení a společně s Petrem Kubienou běželi sami na domácího brankáře. Albrechtický útočník navedl míč na domácího brankáře a zpětnou přihrávkou před úplně prázdnou brankou vybídl ke skórování Petra Kubienu, který již neměl problém poslat míč do sítě domácích – 1:4. Baník tak po špatném výkonu na začátku prvního poločasu a v prvních patnácti minutách druhého poločasu si i tak zaslouženě veze z úvodního utkání v nové sezóně domů tři body.

Branky: 5. Regec Lukáš – 29. Vagner Lukáš z pok. kopu, 70. Kvapil Michal, 81. Chumchal Antonín, 87. Kubiena Petr, ŽK: 28. Twrdý Pavel, 29. Pěgřim Petr – 59. Laurenčík Gabin, Rozhodčí: Wawrzyk Jiří – Ochodek Jiří, Klimek Tomáš, Počet diváků: 120

TJ Sokol Dolní Lutyně: Šajer – Szkuta (81. Hataš), Twrdý, Vanečko (33. Bílek), Šimek – Pěgřim, Regec (71. Witásek), Jantoš (26. Macko), Pecha N. – Pecha D. (62. Fismol), Novotný. Trenér: Aksteiner Jiří

FK Baník Albrechtice: Laurenčík – Žyla D., Kociolek Jakub, Vagner, Izaiáš (26. Schindler) – Kondziolka (64. Hovůrka), Klus (77. Antonín), Žyla M. (64. Pařík), Kvapil, Kubiena – Chumchal (82. Vondrus). Trenér: Nešpor Radek