Michal Kvapil: Cílem je vyhrávat a vyhrávat

Proti Horní Suché zaznamenal rychlonohý odchovanec Baníku Michal Kvapil dva góly, ale jak sám uznává, branky se počítají hlavně v mistrovských zápasech. S Michalem jsme si také povídali o dosavadním průběhu přípravy, o velkých mrazech, které panují v zimní přípravě, o cílech do jarní části a také o odpočinku v zimní pauze.

Michale, odehráli jste zatím dva hodně rozdílné zápasy, ale v obou jste zvítězily. Jak bys je popsal?

Oba dva zápasy byly velice rozdílné. V prvním zápase jsme hráli na naší malé umělce, kde není moc prostoru, takže jsme museli rychle kombinovat a střílet z každé volné pozice. Druhé utkání s Horní Suchou už bylo na větším prostoru, kde jsme mohli dávat dlouhé pasy a zapojovat tím do kombinace více naše útočníky.

Již několik týdnů se v rámci tréninku připravujete na jarní část. Je příprava náročná? V jaké fázi je zimní příprava?

Každá zimní příprava je náročná, ale není to něco, co by se nedalo zvládnout. Trenér dělá tréninky tak, aby nás to bavilo a samozřejmě taky, aby nám to něco dalo.

V utkání jsi nastřílel dvě branky, což pro tebe jako útočníka musí být pozitivním znamením?

Musí být, ale není. Měl jsem ještě další dobré příležitosti ke vstřelení gólu. Dobrý pocit jsem měl také z letní přípravy, kde jsem dával gól z každé šance, ale v soutěži bych na podzim potřeboval rozměry rugbyové brány (smích). Ale určitě bych byl rád, kdyby se mi střelecky dařilo.

Venku panují velké mrázy. Hraje v takové mrazivé počasí během utkání roli? Anebo jde mimo tebe?

Trénovat nebo hrát v zimě mi vůbec nevadí. Nevýhoda je jen v tom, že nemůžeme být na přírodní trávě.

I když je první jarní utkání ještě daleko, ale i tak se Tě zeptám. S jakým cílem půjdeš do jarní části?

S kádrem, který máme, nemůžeme ani přemýšlet o sestupu. Cílem je vyhrávat a vyhrávat. S ničím jiným nikdo nemůže být spokojený. Musíme hlavně poctivě trénovat a makat. O ničem jiném to není.

Pojďme trochu od fotbalu. Jak jsi strávil období mezi koncem podzimní části a startem zimní přípravy?

Strávil jsem je přípravou talentovek na OSU (běhy, plavání, fitko). Takže toto období bylo spíše kondičního rázu než odpočinku.

Děkuji za rozhovor.

Také děkuji.