Daniel Žyla: Byl to jeden z povedenějších podzimu, ale stále máme co zlepšovat

Patřil v uplynulé podzimní část aktuálního ročníku 1. A třídy skupiny B mezi základní stavební kameny týmu Radka Nešpora. Nevynechal jediný soutěžní zápas a období zimní přestávky, respektive zasloužené dovolené, kterou si A-tým právě užívá, prožívá aktivně a pasivně. Řeč je o krajním obránci Baníku, Danku Žylovi. Danka jsme krátce zpovídalo na několik málo otázek ohledně soutěže, zimní přípravy, ale také blížících se vánočních svátků.

Podzimní sezona už před několika týdny skončila, jak bys ji ale zpětně zhodnotil?

Byl to jeden z povedenějších podzimu, ale stále máme co zlepšovat. Věřím, že jaro bude ještě lepší.

Na podzim jsi na hřiště vyběhl v každém zápase. Z tvoji strany tedy asi vládne spokojenost?

Co se týče zápasového vytížení tak určitě, herně to může být pořád lepší.

Po první polovině sezony jsme na pátém místě, byl to tedy jeden z horších nebo naopak lepších podzimů, které jsi na Baníku zažil?

Jak už jsem zmínil, tento patřil mezi ty povedenější, protože předchozí sezóny se nám na podzim moc nedařilo.

Zimní příprava startuje pár dní po novém roce – jak se na těžkou část sezony „těšíš“?

Přiznám se, že vůbec, ale potřebujeme to jako sůl.

Po půlroce v tréninku a cyklu soutěžních zápasů si zasloužené volno určitě užíváš…

To ano, bohužel stále musím chodit do práce (smích).

Jak trávíš volno, které máte k dispozici v mezidobí?

Aktivně i pasivně.

Blíží se Vánoce, a tak se nabízí otázka, co si přeješ pod stromeček?

Nic konkrétního, nechám se překvapit.

Co bys popřál fanouškům do následujících dvanácti měsíců?

Tak v první řadě bych všem chtěl popřát krásné prožití Vánočních svátku a šťastný Nový rok.

Děkuji za rozhovor.

Taktéž díky.