Antonín Chumchal: Čím výše v tabulce skončíme, tím lépe

Baník zažívá povedené období. V jarní části z devíti utkání ani jednou neodešel poražen. Velký podíl na vydařené jarní části má i ofenzivní hráč Baníku Antonín Chumchal, který v sobotním utkání v Lučině zaznamenal jedinou trefu Baníku. Pro albrechtického střelce to byla třináctá trefa v sezoně. Jak hodnotil sobotní utkání, co říká Tonda na vydařené jaro a jaký cíl je ve zbývajících čtyřech utkání. To vše se dozvíte v rozhovoru uvnitř článku.

Tondo, máme po zápase. Remíza v Lučině 1:1. Je to podle tebe ztráta nebo zisk?

Jednoznačně ztráta, ten zápas ovlivnilo hodně faktoru, hlavně ztráta naší koncentrace.

Jak náročný byl terén po vydatném dešti v úvodu utkání?

Tak určitě to nebylo ideální. Dělali se louže a míč se zastavoval ve vodě, ale měli jsme všichni stejné podmínky.

Jak moc byl soupeř nepříjemný?

Neřekl bych, že by byli lepší nebo nepříjemní. Spíše jsme úplně vypadli ze hry, protože jsme se více věnovali rozhodčím než hře.

Zdálo se, že ve druhém poločase jsme měli i více fyzických sil než domácí Lučina?

Těžko to takhle hodnotit, více jsme drželi míč. Měli jsme i šance, ale nedohráváme dobře některé situace.

Na jaře jsme stále bez prohry. Nálada v kabině je tedy zřejmě dobrá?

Nálada byla dobrá, i když jsme byli na sestup. U nás je vždy dobrá.

Opět se nám povedlo vstřelit gól v začátku utkání. Čím to je, že se nám v jarní části takhle v začátků utkáních daří?

Sice dáváme góly brzo, ale o to dříve vypadneme z tempa. Snažíme se vysoko napadat a zatím to jde.

Jediný gól našeho týmu v utkání jsi vstřelil ty a byla to pro Tebe třináctá trefa v sezóně. Jak jsi s tímhle číslem svých vstřelených branek spokojen?

Minulou sezónu jsem v téhle části sezóny měl kolem 20 gólů, takže nejsem spokojený, ale už nehraju na hrotu útoku, ale na křídle, kde musím více bránit (úsměv).

Na jaře jsme z devíti utkání ještě neprohráli. Čím to je, že se nám takhle na jaře daří a dostáváme i málo gólů?

Myslím, že nám docela sedlo rozestavení, které jsme změnili. Sestava se ustálila. A konečně se začala vracet práce z tréninku.

Zbývají nám do konce sezony čtyři zápasy… Cíle je asi jasný… Minimálně čtvrté místo?

Před začátkem jarní části byl cíl záchrana a ten platí. Čím výše v tabulce skončíme, tím lépe. Čtvrté místo je myslím dosažitelný cíl.

Další zápas nás doma čeká proti nevyzpytatelnému Starému Městu, jaký je cíl pro toto utkání?

Se Starým Městem to bude těžké utkání, jako každé. Cíl je jasný, a to výhra.

Měl byste závěrem nějaký vzkaz pro fanoušky?

Fanouškům bych chtěl za tým poděkovat, za jejich podporu. Velmi si toho vážíme.

Tondo, děkuji za rozhovor a přeji, ať se daří.

Také děkuji.