Na slovíčko s Matějem Cyžem

Tak další hráč v našem projektu Na slovíčko. Tentokráte kapitán mladších žáků – Matěj Cyž.

I Matěj nám prozradil jak to v týmu chodí. Ale taky nám řekl jak se mu vede ve škole a co našel pod stromečkem.

A navíc? Holky kapitán je teď volný! A dokonce se dočtete jaký má Maty vkus. Jdeme na to.

Ahoj Matěji. Vítám tě u rozhovoru v projektu „Na slovíčko.

Dobrý den.

V krátkosti se nám představ a trošku uveď.

tak jsem Matěj Cyž, je mi 12 let a mým největším koníčkem je fotbal.

Nedávno byly Vánoce. Jak jsi je prožil? Byl jsi hodný? Co jsi dostal?

Prožil jsem je s pohodou Vánoc, doufám, že jsem nezlobil, protože pod stromkem jsem neměl uhlí a dostal jsem úžasné boty od značky Adidas.

Super Vánoce máme za sebou a jdeme na fotbal. Jak dlouho už fotbal hraješ? A hrál jsi i jinde než v Albrechticích?

Fotbal hraju 4-5 let a nehrál jsem za žádny jiný tým než FK Baník Albrechtice, tam je suprovej fotbal a taky tě tam něco naučí.

Kterými kategoriemi si v Baníku prošel? A na kterou vzpomínáš nejraději?

Hrál jsem za starší přípravku, potom mladší žáci a letos to budou i starší žáci a vzpomínám hlavně na mladší žáky z těch mam největší radost.

Takže mladší žáci jsou zatím pro tebe top? Tak nám popiš, jak to u Vás chodí. Jak to vypadá v kabině? Jak na hřišti?

Tak chodí to u nás tak, že si s trenérem asi 10 minut povídáme o fotbale, jaký byl zápas, potom se vrhneme na trávník, kde začne těžký trénink, ale skvěli jo a v kabině to je krásné, ale jenom ty lavice co tam jsou bych změnil jinak fakt bomba.

A jak hodnotíš podzimní část sezóny u mladších žáků? Povedla se Vám? Nebo to mělo být o hodně lepší?

Já si myslím, že kluci hráli ze začátku sice trochu slaběji, ale potom jsme to dotáhli, a byli jsme druzí a myslím, že tenhle rok bude o trochu lepší, protože to co jsme zahráli na podzim, tak to i ti nejlepší mají určitě otevřené pusy.

Musím souhlasit, že hlavně od čtvrtého zápasu jste byli fakt dobří. A na Váš poslední zápas proti MFK byla radost se dívat. Jak jste tento zápas prožívali vy?

Určitě jsme byli od té chvíle sebejistí, a že si můžeme dávat i větší cíle, a když jsme je porazili tak tento rok porazíme i Bospor Bohumín. A trenér nám uspořádal super párty.

Těžká úkol. Pokud vím tak jsi kapitán. Řekni nám, jak spolu s rukama vycházíte? Hádáte se? Nebo jste kamarádi? A co trenéři? Jak se ti líbí jejich vedení?

Tak já si myslím, že s klukama vycházíme dobře, sice někdy, někdo udělá chybu, ale kdo ji neudělal, určitě se nehádáme. A trenéři mají suprové vedení, ty tréninky jsou trochu tvrdší, ale to musí být, jinak budeme hráči, kteří neumí hrát fotbal.

Fajn tak spoluhráče a trenéry máme za sebou. Teď nám něco řekni o Vašich fanoušcích. Jak fandí? Kolik jich chodí?

Chodí jich sice trochu méně, ale řvou a fandí, jak moc můžou.

Tak a teď něco o tobě. Jak ti jde škola?

Škola na to se ani neptejte, nedávno jsem dostal 5 z dějepisu, a sice tam mam kámoše, ale školu fakt nemusím.

Škola je, ale důležitá i pro fotbalistu. A co tvoje další koníčky? Co děláš mimo fotbal a školu?

Teď nic, chodím si zahrát fotbal na hřiště, a další koníček jen někdy přehazovaná.

A jak jsi na tom s holkama? Máš teď nějakou kočku? Nebo jsi zamilovaný?

Teď nemám žádnou holku, ani kočku, tu mají sousedi, ale určitě se mi nějaká libí.

Už se pomalu blížíme ke konci. Nedávno vznikly nové webové stránky Baníku. Co na ně říkáš?

Jsou určitě boží, je tu všechno od naších fotek po tabulky roku jsou prostě boží.

A poslední otázka. Co bys vzkázal klubu, čtenářům, ostatním a fanouškům?

Že jim moc děkuji, že tu s námi jsou, že nás podpoří při tréninku i v zápase, jsou tak úplně boží.

Rychlodotazník

Oblíbené jídlo?

Kebab

Oblíbené pití?

Pepsi Cola lemon

Oblíbený film?

Sám doma

Oblíbený tým?

Real Madrid nebo Chelsea

Oblíbený fotbalista?

Cristiano Ronaldo a Zlatan Ibrahimović

Nejoblíbenější domácí práce?

Lehnout si. Né, teď fakt asi žádná.

Čeština nebo matika?

Jak kdy, ale spíše matika.

Brunetka nebo blondýnka?

Brunetka.

Super tak náš rozhovor je u konce a na tebe už jen zbývá určit, kdo bude další na řadě na rozhovor z kategorie mladších žáků.

Kuba Gruszkowski.

Tak fajn to je tedy vše. A já přeji mnoho úspěchů v novém roce. Hlavně fotbalových.

Já Vám zas trenérských a reportérských.